אחרי שהכריזה על השעון החדש בCES בתחילת השנה, סונטו השיקה את שעון ספורט חדש שלה בשם 3Fitness. השעון הושק ביחד עם אפליקציה חדשה לגמרי מסונטו למכשירים ניידים. להלן סקירה ראשונית. 

השעון הזה ממשיך מגמה חשובה בסונטו: השקת שעונים זולים יותר, בתמחור נגיש ליותר ויותר ספורטאים. עוד אין לנו את התמחור בישראל, אבל אפשר להעריך לפי מחירו בחו”ל שיהיה נמוך מ 1000 ש”ח – בכמה בדיוק? נעדכן בהמשך. הוא מאוד שונה מכל המוצרים האחרים של סונטו בכך שאין לו GPS מובנה בשעון, ולהקלטת מסלולים הוא יודע להתממשק לסמארטפון ולהציג את ההקלטה המתקבלת מהאפליקציה. להלן סקירה ראשונית על בסיס חומרים שפורסמו מהחברה וברשת, ובהמשך נבצע מבחן שימוש עצמאי ב RUNPANEL.

סונטו

3Fitness- למי הוא מיועד?

כשמו כן הוא- 3Fitness פונה לקהל חובבי הכושר והפיטנס שהם לאו דווקא ספורטאי אאוטדורס. מתאמנים בקרוספיט, בחדרי כושר, בחוגי ספורט ובקבוצות כושר שחלק ניכר מהפעילות שלהם הוא במועדון הספורט. מי שיוצא החוצה וירצה להקליט מסלול יוכל לעשות זאת בשילוב האפליקציה והסמארטפון. המחיר הנגיש יותר יפתח את האופציות לקהלים צעירים, נוער, ספורטאים אחרי צבא וסטודנטים.

שעון סונטו

עיצוב, חומרים וסגנון

השעון עמיד למים בצלילה עד 30מ’, עגול וקלאסי בהתאם לקו המוכר והמוקפד של Suunto. הוא ייתן מענה לקהלים רחבים שרוצים את הסטייל והמראה העיצובי המעולה והאהוב של החברה הפינית במחיר נגיש יותר. לצד הצבעים הקלאסיים יהיו גם כמה דגמים זוהרים יותר, כמו בזהב, שדומים להם בדגמים קודמים הפכו להיט בישראל.

הגודל והמשקל שלו הם קטנים יותר מכל מה שסונטו הוציאה עד היום ולכן השעונים האלה יתאימו גם לבנות ונשים וגם לגברים שלא רוצים משקל מעיק על היד. יחד עם זאת התצוגה לא קטנה מדי:  218 פיקסלים שזה דומה ל Fenix 5S ולסונטו טריינר.

המשקל: 36 גרם בלבד! זה הרבה יותר קל מרוב השעונים בשוק ומתקרב לרמה של צמידי כושר. לשם השוואה, הסונטו Spartan Trainer שבחנו פה, שהוא מהקלים ביותר עד היום מסונטו שוקל 56 גרם. משקל קל הוא אחד הדברים החשובים ביותר בשעוני ספורט וההבדל בין שעונים כבדים לקלים בנוחות הריצה מורגש.

ממשק המכשיר הוא ממשפחת הספרטן החדשה האחרונה וחווית המשתמש דומה לזו של שעוני הספרטן טריינר והספרטן ספורט.

שעון ספורט

מדריך כושר בשעון

אחד הפיצ’רים החדשים והמעניינים בשעון הוא יכולתו לתת למתאמן תוכנית אימונים מתגלגלת של 7 ימים שמבוססת על פרופיל המשתמש. התוכנית מתאימה את עצמה בזמן אמת לאימונים שביצע המשתמש בפועל: לרמת האינטנסיביות שלהם, כמות המנוחה וההתאוששות. גם בזמן אימון השעון מסייע למתאמן בזמן אמת ומכוון אותו לרמות המאמץ האופטימליות.

פיצ’רים חדשים נוספים מעניינים שיש לשעון הוא הערכת VO2max, תצוגה ודגש על איזורי דופק באימונים (Zones).

sunto

גם שעון, גם צמיד כושר…

עם מחיר שאינו גבוה בהרבה מצמידי הכושר, מד דופק מובנה, אפליקציה ויכולות חדשות, הוא מתוכנן לתת מענה לצורך בשעון יומיומי, ויכיל פיצ’רים שמוכרים לרבים מעולמות צמידי הכושר: מדידת רמות הפעילות היומיות, מדידת איכות שינה, הוצאה קלורית יומית ועוד. השעון יידע לתת למשתמש מידע שיסייע לו לתכנן את רמת המנוחה וההתאוששות על בסיס גרף הדופק לאורך 24 שעות.

fitness

האפליקציה החדשה

השעון לא ידע לעבוד עם האפליקציה הקיימת של סונטו. חוץ מהשימוש העיקרי של האפליקציה, להוסיף את שכבת הקלטת ה GPS לשעון, סונטו עשו בה כמה דברים מעניינים נוספים:

  1. לקחו את הז’אנר המקובל של צמידי הכושר והטראקינג של הפיטנס בשוק, ויישמו אותו בתוך האפליקציה החדשה, עם אפשרות לקבל את כל נתוני המעקב היומי, השינה, הצעדים וכו’ באפליקציה.
  2. כמובן שיש את לוח השנה, יומן האימונים, סיכומי האימונים שלכם בצורה תקופתית, וסטטיסטיקות רבות. תראו אם עמדתם במטרות שלכם בצורות מספריות וגרפיות, מההקלטות שלכם. לכל אימון עושר נתונים אדיר שמאפשר צלילה פנימה, מבט על המפה, וכו’.
  3. רשת חברתית- האפליקציה הופכת לפיד של אנשים אחרים שאתם יכולים לעקוב אחרי האימונים שלהם, כולל מפות, תמונות אם צילמו באימון שלהם ועוד. לא למי שמחריש אימונים…
  4. שדרוג יכולות ההגדרה באפליקציה- למשל האפשרות לתכנן מסלולים בתוך האפליקציה. מאחר וזה עוד לא מבחן אין לנו תמונה מדויקת על האפליקציה, והאם יש בה אפשרות להגדיר את כל המסכים והשדות בשעון. בהמשך כשיכנס השעון למבחן נעדכן גם בתחום הזה.
  5. הסנכרון של כל המידע לרשת יתבצע באמצעות האפליקציה והסמארטפון- אל sports-tracker.com (שירות שהוא בבעלות החברה שסונטו בבעלותה).

צמיד כושר

חיישן הדופק בגב המכשיר:

גם פה כמו בשעונים האחרים של סונטו נעשה שימוש בחיישן של ואלנסל שידוע באיכותו הגבוהה. השעון יודע לקבל גם קישור לרצועת דופק. ניתן גם להתחבר לפודי ריצה על בסיס בלותות’ כמו מיילסטון פוד הישראלי וסטריד.

 

עיצוב אלגנטי, קליל וקטןסונטו

בתמחור הנגיש ביותר מסונטו עד היום

fitness

פרשנות ומשמעות

העולם משתנה: מצד אחד- שעונים חכמים מגוגל, אפל, סמסונג שבחנו פה, פיטביט שבחנו גם כן וכמובן המתחרה החזקה גרמין, והסיניים, מאיימים על שלושת הגדולים בתחום הכושר: סונטו, גרמין, ופולר. החברות האלה צריכות להמציא את עצמן מחדש, וסונטו מבינה זאת הייטב.

ההשקה של ה 3Fitness היא מעבר להרחבת קהל המטרה עבור סונטו מרצים, אנשי אאוטדורס רציניים, וספורטאים במעל 70 ענפים: היא הכנת הבסיס להפיכתה לחברה רלבנטית בעידן משתנה ותחרותי הרבה יותר. לעומת חלק מהשחקנים החדשים האלה (לפחות האלטרנטיבות שבדקנו שהיו סמסונג ופיטביט) היא ממוצבת במקום מצוין: הידע שלה מעולמות הריצה והספורט מאפשר לה להתחרות בכל השחקנים החדשים עם רלבנטיות טובה בהרבה לרצים.

המוצר נראה אטרקטיבי, יתומחר אטרקטיבי, שוקל מעט מאוד וזה יתרון לא קטן. הנעלם העיקרי הוא נושא ה GPS שאינו חשוב לכל אותם מתאמני fitness, אבל לרצים הוא יותר משמעותי. אם אתם לא אוהבים לרוץ עם הסלולרי- יתכן שבכל זאת, הספרטן ספורט או הספרטן טריינר ישארו המוצר המתאים יותר בשבילכם. אם אתם רצים ממילא עם הסלולרי- אולי זה יהיה השעון בשבילכם.

אני מקווה שיכנס שעון למבחן בהקדם ואוכל לחזור עם תובנות נוספות.

אפשרויות נוספות