הרגלי שינה טובים הם קריטיים בשביל להצליח לקום ולהתאמן בבוקר. רבים רוצים להיכנס לכושר אבל לא מצליחים בגלל הקושי להתעורר לאימון בבוקר, והקושי הזה מתחיל עוד בערב הקודם. הנה טיפים לפתור אחת ולתמיד את הבעיה הזו!

הדבר הכי גרוע לאימונים הוא שינה גרועה. גם אם אתם ישנים מספיק שעות בלילה, שינה גרועה זו בעיה קשה שמפריעה לתפקוד לא רק בעולם הכושר אלא בכל היבט כמעט: היא משפיעה על הריכוז, על האכילה, ועל היכולת לנהל סדר יום תקין. שווה להתאמץ מאוד לשפר את השינה שלכם ובתוך כך לבצע שורה של פעולות שיסייעו לכם לייצר לילה מוצלח יותר שבסיומו יהיה לכם קל יותר לצאת לאימון:

ערוץ הטלגרם של RUNPANEL – מצטרפים פה!

1. אל תשתו אלכוהול לפני השינה 

זה גורם לעייפות בהתחלה אבל אז לשינה מופרעת ולא איכותית בהמשך. בנוסף האלכוהול מעודד התייבשות, ובבוקר קמים בקושי כתוצאה מכך וקשה להתאמן.

2. לא לדחות את שעת השינה 

נתקעים בבינג’ של סדרות בנטליקס? לא טוב לאורח חיים בריא… אנשים שגוררים את השינה לשעות מאוחרות מתקשים לקום בבוקר לאימון, ומערערים את סדר היום שלהם. אל תמשכו. נסו ליצור שעות קבועות של שינה וקימה, במסגרת סדר יום קבוע. השגרה עוזרת מאוד לאימונים. 

3. הרגלי שינה חדשים: בלי טלפון לפני השינה

יש כבר הוכחות מחקריות להפרעת האור המסנוור והורדת איכות השינה למי שמתמכר לסטוריס מהמיטה. שחררו את זה… קראו ספר כמו פעם, אולי תקשיבו למוסיקה מרגיעה. אל תאמצו את העיניים על המסך הכחול.

4. לא לדחות את ארגון הדברים לאימון לבוקר 

ככל שתפחיתו את הצורך בהתארגנות ארוכה בבוקר האימון כך יגדל הסיכוי שתצאו אליו. אנשים שמתאמנים בקביעות מכינים לא פעם את כל מה שהם צריכים בערב קודם לכן, ובבוקר לא נשארת להם התעסקות, הכל מוכן.

מכירים את אתר הפיטנס? כנסו ל FITPANEL

הרגלי שינה

5. לא ללכת לישון רעבים וצמאים

נכון שאנחנו רוצים לשלוט בכמות הקלוריות שאנחנו מכניסים לעומת זו שאנחנו מוציאים. זו אחת הסיבות לכך שרבים מתאמנים, אבל רעב הוא לא שיטה טובה לעשות את זה. מי שלא אוכל ארוחת ערב קלה ובריאה (לא מדובר פה על סדר פסח) יגדיל את הסיכוי שיהיה חסר מנוחה, ויתעורר אל המקרר באמצע הלילה. אל תגזימו. שתו מים בכמות מספיקה, ולכו לישון רגועים. 

6. אל תתחילו משימות בבוקר לפני אימון

גם אחרי השינה אנחנו מפריעים לעצמנו: הרבה אנשים עסוקים ובעלי מטלות אומרים לעצמם בבוקר- רק נסגור את הפינה הזו, ואחרי זה נמשיך לאימון… לא! מה שקורה הוא שמטלה גוררת מטלה, הפוקוס וההתכווננות מתערערים ואתם נגררים להתחיל את היום מוקדם מדי בלי האימון שלכם. שתו קפה, תאכלו איזה בננה, התעוררו וצאו לאימון בלי להתחיל דברים אחרים. 

לטיפים נוספים לחצו פה

אל תפסידו טיפים מעולים לכושר, הצטרפו לדיוור:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים