כלוב סקוואטים ומולטי-טריינר של דקטלון. האם הוא יכול להיות כתחליף האולטימטיבי לחדר כושר או שהוא מוצר משלים למתאמן המכור? קיבלנו לידינו כלוב מפורק בקופסא, הרכבנו, השתמשנו וניסינו אותו מכל הכיוונים. 

אני מתאמן הרבה שנים במגוון צורות ושיטות בחדר הכושר ובשנים האחרונות עשיתי הסבה למאמן. שמחתי להצעה לבחון את כלוב הסקוואטים שדקטלון מציעים למכירה בסניפי הרשת על מנת להשתמש בעצמי ולגוון למתאמנים שלי. חברת דקטלון שמה לעצמה משימה להנגיש את הספורט למספר רב של אנשים ככל האפשר. תומכים ומלווים אתכם בחוויות הספורט הפרטית שלכם ומשתדלים לעורר השראה לפעילות ספורטיבית מגוונת. Decathlon, מאמינים שהקפדה על פעילות גופנית וההתנסות בענפי ספורט חדשים ושונים, עוזרת לשמור על אורח חיים בריא ונכון. אנחנו לגמרי עם האמונה שלהם.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מה זה כלוב סקוואטים? 

אזור כלוב הסקוואטים הוא לרוב פיסת הנדל״ן המבוקשת ביותר בחדר הכושר. ברוב חדרי הכושר ישנם בין אחד לשלושה כלובים ולכן תמצאו הרבה אנשים מחכים או חולקים את הכלוב. כלוב הסקוואטים הוא מסגרת מתכת המיועדת לבצע בעיקר תרגילי רגליים בגלל גובהה הנמוך. אבל בשילוב של פולי (מערכת כבלים משולבת עם הגדרת משקל), ניתן לבצע מגוון רחב מאוד של תרגילים. זרקו לשם עוד רכיב מוט מתח בצורות שונות וקיבלתם מולטי-טריינר לאימון גופני מלא לרוב שרירי הגוף.

מפרט טכני

 • דגם –  כלוב המשקולות 
 • גודל – רוחב 121, אורך 166, גובה 216 ס”מ
 • משקל – 101 ק”ג
 • משקולות לא מגיעות משקולות עם הכלוב, הכלוב מכיל מנשאי פלטות סטנדרטיות (קוטר קדח 52 מ״מ)
 • מחיר – 2550 שח
 • באתר של דקטלון

כלוב אימונים של דקטלון

מבחן ההרכבה

הוראות ההרכבה ברורות ורשומות בשלבים כמו בערכות לגו. רשום שההרכבה לוקחת שעה וחצי לשני אנשים, אז כמובן שהרכבתי לבד. הרכבת הכלוב היתה מאוד ברורה ולקחה לי לבד כ 2.5 שעות. למעט כמה טעויות של כיוון החלקים (בלבול שלי) שגרמו לי לחזור כמה שלבים אחורה ולהתחיל מחדש, לא נתקלתי בבעיות הרכבה. בתוך ערכת ההרכבה מצורפות בנוסף גם ערכת ברגים וערכת כלים אשר מאפשרות להרכיב את הכלוב ישר מהקופסא ללא צורך באביזרים נוספים.

כלוב אימונים של דקטלון

סקוואט (שפיפה) – Squat

דבר ראשון שבודקים בכלוב סקוואטים, זה סקוואטים וכולם יודעים שאני אוהב סקוואטים. אז ניצלתי את ההזדמנות שרשום – המשקל המקסימום האפשרי הוא 200 קילוגרם, ובדקתי את המקסימום שלי. אומנם לא 200 אבל 132 קילוגרם לבחור ששוקל 70 קילוגרם זה לא רע. 

מיקום ה J-Cups (מתקנים דמויי האות J האנגלית שמשמשים כמדפים למוט המשקולות) בקדמת הכלוב, להבדיל מכלובים אחרים אשר האפשרות היא מבפנים. זה יוצר חופש פעולה ותנועה אשר מקלים על העבודה. מי שאוהב לעבוד בתוך הכלוב, יכול בעזרת העמודים הפנימיים והחורים המובנים להעביר בקלות את המדפים ולהתאמן כפי שהוא אוהב. בצידיו האחוריים של הכלוב ישנם מעמדים למוטות וזרועות לתליית פלטות אשר מקלים את האחסון ומרכזים את העבודה סביב הכלוב ללא צורך בהליכה למחוזות רחוקים כדי להביא ציוד.

הכלוב בנוי בצורה כזו שהכל נתמך ע״י קורות תחתיות וקורת עליונות. צורה זו של תמיכה מונעת נדנוד ואי יציבות של המתקן ועבודה נכונה, נוחה ובטוחה של תרגילים מורכבים עם משקל כבד. ערכת הכלוב מגיעה עם סוגרים לנעילה של פלטות המשקל. סוגרים אלו לא מתאימים ברוחבם למוט סטנדרטי ולכן נאלצתי להביא סוגרים שלי.

כלוב אימונים של דקטלון

לחיצת חזה (בנץ׳ פרס) – Bench Press

לחיצת החזה בשכיבה אל מול מוט – הוא תרגיל אהוב במיוחד במחוזות חדר הכושר. תרגיל זה מפתח את שריר החזה, מבוצע בשכיבה ומאפשר עבודה מורכבת מזוויות שונות (כתלות בזווית הספסל שעליו שוכבים) על שריר החזה. תרגיל זה מעט מסוכן במידה ומבוצע ללא ״שומר״ או מוטות בטיחות. לשמחתי ערכת הכלוב מגיעה עם שני מוטות בטיחות שניתנות לשינוי גובהן בהתאם לספסל או למתאמן ע״י הכנסת קצוות המוט אל חורים בגבהים שונים.

ערוץ פיטפאנל בטלגרם – לחץ פה לראות את זה! 

ניתן לראות בתמונה את מצב העבודה שבו הספסל והמוט נמצאים בחלק החיצוני למצב עבודה עם “Spotter” (שומר), אך על מנת לעבוד במצב עצמאי צריך רק להכניס את הספסל פנימה, להעביר את המוט פנימה ולכוון את מוטות הבטיחות. קל ונוח לתפעול, בטיחותי ומאפשר גמישות בצורת העבודה.

כלוב אימונים של דקטלון

פולי – Pulley

פולי הוא מערך כבלים וגלגלות המאפשר המרת תנועות מורכבות ופשוטות של משיכה לתנועה אנכית של משקולות. ישנם פולים בודדים וישנם מערך של פולים כפולים משני צידי הגוף על מנת להוסיף עבודה בילטרלית משני צידי הגוף. בכלוב שקיבלנו לבדיקה ישנה תוספת מצוינת של פולי אשר יש לו אופציה עליונה לעבודה על שריר הרחב גבי, יד אחורית, חזה ועוד שרירים, ביחד עם אופציה תחתונה לעבודה על חתירות, יד קדמית, כתפיים ועוד שרירים.

כלוב אימונים של דקטלון

ביחד עם הכלוב מגיעות גם שתי תוספות לפולי בצורה של ידיות שונות. ידית ראשונה בצורה של V לתרגילים באחיזה צרה כגון חתירה באחיזה צרה אל מול פולי תחתון ומשיכה אל החזה באחיזה צרה אל מול פולי עליון. ידית שנייה היא ידית רחבה לתרגילים כגון משיכה אל החזה באחיזה רחבה אל מול פולי עליון וחתירה באחיזה רחבה אל מול פולי תחתון.

כלוב אימונים של דקטלון

מערך הפולי עובד נהדר וניתן לשים משקל רב על מתקן הפלטות הייעודי. אבל מכיוון שהמערך רגיש לתנועות מהירות ומובילי הכבלים אינן מקובעים ומתנדנדים, ישנה תנועה רבה של הכבלים הגורמת לרעש חריקה ושחיקת מובילי הכבלים והכבלים עצמם.

ניתן לראות בתמונה שחריץ מוביל הכבל בפולי התחתון (מסומן באות I באנגלית) מוגבל מבחינת הזווית בו אני יכול לעבוד לכיוון מעלה. לכן בתרגילים כמו יד קדמית בעמידה אל מול פולי תחתון המוביל נשחק והחריץ גדל.

כלוב אימונים של דקטלון

לשמחתי ישנו פולי עליון לעבודה על מגוון תרגילים. אך אם חשקה נפשכם בתרגיל משיכה בישיבה אל החזה באחיזה רחבה אל מול פולי עליון ואין בידיכם כיסא עם הגבלת תנועה של הרגליים שלא יעלו, לא תוכלו לבצע תרגיל זה. אפשר להשתמש בספסל ומקל שיגביל את הרמת הרגליים והגוף כאשר מושכים את המשקל.

כלוב אימונים של דקטלון

מתח – Pull Up

הכלוב מגיע עם תוספת קורת רוחב בחלקו הקדמי אשר יוצרה בצורת מוט מתח אדום באחיזות שונות. תוספת זו היא נהדרת ומאפשרת לבצע סופר סט עם תרגילי מתח ללא מעבר למקום אחר או חלק אחר בחדר הכושר או בחדרכם האישי. ישנם מגוון אחיזות ומנחים של כפות הידיים כגון רחב, צר, סופינציה, פרונציה ואחיזה מדיאלית. רק לבחור ולבצע.

כלוב אימונים של דקטלון

יתרונות

 • ניתן להרכבה עצמית בקלות
 • ניתן לבצע מגוון תרגילים לכל קבוצות השרירים בגוף
 • יציב ומסוגל להחזיק משקל רב 

חסרונות

 • מחברי הגלגלות של מערכת הפולי נשחקים מהר עם נגיעה של הכבלים אשר מלווה עם רעש של חריקה
 • הסוגרים שמגיעים עם הערכה מתאימים אך ורק לסטנד פלטות משקל המצורף ולא למוט אולימפי סטנדרטי (קוטר 50 מ״מ)

סיכום

כלוב הכושר שקיבלנו הוא תוספת נהדרת לחדר כושר מסחרי, כמו גם ביתי מכיוון שגובהו (216 ס״מ) לא מגיע לתקרת הבית. אפילו ניתן למקם אותו בחדר גדול או סטודיו. ללא צורך בהוספת אביזרים נוספים ניתן לבצע מגוון מאוד רחב של תרגילים לכל שרירי הגוף, מורכבים ופשוטים. פתרון מצויין לאימון מכל סוג.

מי בא להתאמן איתי?

מאת: אבירם גרטי
צילום: אבירם גרטי

⬇️⬇️⬇️ אגב, שמת לב למלבנים האלה לשיתוף כתבות? אם אהבת את התוכן שלנו, התודה הכי גדולה עבורנו היא שיתוף שלהן לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך