בפעם ה-17 הוזנק מרוץ הרצליה. אומנם השנה לא נשבר שיא ישראל כפי שקרה ב 2019. אך לחלוטין הוצב רף גבוה למרוץ איכותי עם מגוון מקצים המתאימים לכל המשפחה. 

ההפקה שמאחורי הקלעים

רילטיימינג הבטיחה הפקת מירוץ גבוהה מאוד, סגירת איילון, מתחם אקספו מרווח ומגוון. מדידת מסלול מדוייקת וגם מסלול שטוח ומהיר. אתר האינטרנט שלהם היה גדוש בכל המידע הדרוש, מוסבר ומודגש.

חלוקת הערכות המוקדמת שהתפרסה על יומיים הייתה חכמה מאוד ונחוצה. ולמרות זאת, עמדת הערכות הייתה גדושה למכביר בבוקר המירוץ. היה נכון לספק טאבלט נוסף יחד עם איש צוות כדי להוריד את הלחץ מהעמדה. המלצתי לשנה הבאה, הקפידו לקחת את הערכות בחלוקה המוקדמת.

לחצו פה להצטרף לערוץ הווטסאפ של RUNPANEL!
קבוצה שקטה עם 2-3 הודעות בשבוע ותוכן מעולה:
הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

 

נרשמי מרוץ הרצליה, יכלו להנות מאימוני הכנה ללא תשלום מקבוצת M&M וקבוצת אלתרמנס. אפשרות נוספת לאימוני הכנה למרוץ במחיר מיוחד מ”ריצהקלה” תוכנית דיגיטלית.

רשימת מכתיבי קצב (פייסרים) ותמונות לעזרה בזיהוי שלהם פורסמו באתר. יחד עם מידע אישי עליהם. את מובילי המקצים השונים ליוו חברי קבוצת Bikeguide. כך שכל אחד שהגיע לקו הזינוק, ומצא את מכסה סירו די בקלות.

המסלולים של מרוץ הרצליה

מסלול המירוץ מתאפיין רובו במישור כיאה ל”מסלול מהיר” עם 40 מטר גובה מצטבר. הזינוק התחיל מדרום מערב לקניון שבעת הכוכבים לכיוון מחלף הסירה. המשיך בירידה לכיוון כביש איילון צפון, עד מחלף שמריהו מזרח, נקודת הסיבוב וחזרה.

מקצה 5 ק״מ רצו על אותו המסלול רק את מחצית המרחק. ומקצה ה 2 ק״מ רצו על אותו המסלול עד נקודת הסיבוב אחרי מחלף מעפילים. 

בוקר המרוץ

הבוקר התעורר עם מזג אוויר על גבול החורפי. שמיים מעוננים מאוד, מאיימים שאולי יתחיל גשם קשוח ורוח קרה עטפה אותנו. אך כל זה השתנה והתייצב וסה”כ היה מזג אוויר כמעט מושלם לריצה.

הגענו בהרכב משפחתי מלא עם שלושת ילדינו, עומרי ליבי ורומי. ליבי בת ה-13 תכננה לרוץ לראשונה 2 ק”מ יחד איתי אך לצערי לא חשה בטוב. עומרי ורומי, מתאמנים בקבוצת Trimore, זינקו למקצה 10 ק”מ ו-2 ק”מ בהתאמה.

החנינו את הרכב מול הפארק וצעדנו לכיוון מתחם המירוץ. הדרך מהחניה הייתה רוויה בשילוט לכיוון מתחם האקספו המרווח והעשיר בדוכנים. כולל דוכן משודרג לקפה. מוסיקה קצבית הכניסה את כולם לאווירה יחד עם הכרוזה רוני קדם.

קו זינוק

מזנקי מקצה 5 ק”מ כבר התחממו והזינוק יצא בזמן.

מנצחים: 

 1. פוגלמן זוהר 16:48:61 ( קבוצת ריל טיימינג)
 2. לירן פלצמן 16:58:24 ( קבוצת Trimore) 
 3. אביתר נאור 16:59:27

מנצחות: 

 1. רוני ויסקופף וקס 18:46:60 ( קבוצת Trimore)
 2. אטש שלי 19:14:14 ( קבוצת Goldman)
 3. רייטן רותם  20:12:00 ( קבוצת spirit )

     

מרוץ הרצליה                                                                      מקצה 10 ק”מ

מזנקי מקצה ה-10 ק”מ תפסו את קו הזינוק והאדרנלין היה בשמים. כולם היו נראים דרוכים ואז דובב, הבעלים הגאה של חברת רילטיימינג, כרז כמה הודעות ודגשים לגבי הריצה וטקס הסיום, כמי שמנסה למתוח את עצבי הרצים או אולי מנסה להרגיע. ראש העיר כיבד את המקצה והזניק לדרך. דקות ספורות אחרי הזנקת מקצה ה 5 ק”מ הוזנק גם מקצה ה 10 ק”מ. היה כדאי לרווח מעט כדי לתת לרצי 5 ק”מ לסיים בכיף ולא עם מקצה ה 10 נושף בעורפם.

אפשר היה להבחין בחוד המתפרץ בדמותיהם של בכירי הריצה בישראל, טאפרי מארו. אמנם לא שבר שיאו שהוא גם שיא ישראלי שעומד על 28:18 אבל את הניצחון הוא לקח בתוצאה 28:50:65. במקום השני גטהון טדסה. וסוגר את השלישיה הראשונה, הרץ האתיופי, Amogne Sendeku.

בקרב בכירות הרצות בישראל הובילה וניצחה ילנה דולינין בתוצאה של 36:10:10. במקום השני נועה ברקמן 36:17:35 ובמקום השלישי, ביקאיה מינטאמר בתוצאה 37:30:68. אושר אישי היה לראות את הילד שלי מסיים בחיוך ענק ותחושת סיפוק מטורפת מהתוצאה וההנאה שלו על המסלול. גאה בך!

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מקצה 2 ק”מ

מקצה למרחק הקצר היה מיוחד במינו. זה היה מקצה הדורות ואפשר היה לראות את כל הספורטאים המבוגרים באים לתת תמיכה לדור הצעיר. כיף גדול לראות את כל האמהות והאבות שהגיעו בשבת בבוקר עם המון ילדים וילדות. יחד איתם ארזו בתיק התרגשות גדולה, מתח ובעיקר אהבה משותפת לריצה. היו הורים רבים על המסלול ומחוצה לו אך הייתה אחת שתפסה לי את העין. האמת, התרגשתי ממנה מאוד.

לונה עם בנה

לונה, דן ובנם רוי היו במרוץ הרצליה

לונה צ’מטאי, זוכת מדליית ארד באליפות העולם במרתון, אלופת אירופה ל- 10,000 מטר. שיאנית אירופה. אבל לפני הכל, לונה היא אמא של רוי בן ה-10 שרצה לרוץ את מקצה 2 ק”מ. היא ליוותה אותו בחיוך יפייפה ובמבט גאה ונראה היה שרוי מפוקס ושניהם נהנים מהרגע הזה.

כמו לונה, היתה אמא אחרת, קצת יותר רעשנית שעודדה את הילדה שלה – אני. הילה אריאס, מנצחת המירוץ לגילאי 19 עם תוצאה של 40:44:47, הציעה לרומי, בתי, ליווי בריצה במקצה 2 ק”מ. כך, מעודדים בנות צעירות לא לחשוש מספורט ולפרוץ את הגבולות של עצמן. אני בטוחה שרומי לא תשכח את החוויה הזו.

ריצה של דור צעיר

רומי רצה את מקצה 2 ק״מ

מנצחים: 

 1. לפידות גל 6:45:14 ( אתלטי הנגב)
 2. סופר עד 6:52:15 ( כדורסל)
 3. וואגיהו עידן 6:55:39 (Agaz dream team)

מנצחות: 

 1. דולינין ויקטוריה 7:55:61 
 2. כהן נויה 8:24:66
 3. ליבסטר ליאת 8:27:39 ( איילות אלתרמנס)

שבת בבוקר יום יפה

באמת שהיה יום יפה. הוא התחיל במזג אוויר מאיים על תהילת המסלול המהיר אבל הכוכבים הסתדרו. אפשר תמיד למצוא נקודות לשיפור אבל האמת שהמכלול יוצא מהכלל, זה ירגיש לי קטנוני ולמה שארגיש כך? דובב וכל צוות חברת רילטיימינג, יישר כוח. ניכר שחשבתם על המון פרטים שחשובים לנו הרצים ואיזה כיף לקהילת הרצים שחוו חווית ריצה נפלאה בבוקר שבת.

מאת: ורדי בכור
צילום: ראול- ריל טיימינג
אם אהבת את התוכן שלנו, שתף אותו לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך – הנה פה במלבנים האלה: