משקפת הקצה לשחיה עם עדשות מתחלפות, Huub Altair, נחתה על שולחן המערכת עם סקרנות עבור קוראינו הטריאתלטים (כן אלה שלא רק רצים). דגם ה Altair מגיע עם 3 עדשות לבחירתכם בהתאם לתנאים. המשקפת מתאימה לשחיינים מכל הסוגים ובכל התנאים לרבות טריאתלון.

משקפת שחייה זה משהו חשוב ומאוד אישי. כמו נעליים, כמו אוכף, אלה המוצרים של נקודות המגע עם הגוף שלנו שפשוט אסור להתפשר בהם. אם מתפשרים איכות החיים נפגעת בצורה לא פרופורציונלית לתקציב. רמת ההשפעה של המוצר הזה ב150-250 ש”ח כל כך גדולה, שפשוט אסור להתפשר, ואסור לקנות אותו לפי תקציב. מה שחשוב הוא שזה ירגיש מעולה על העיניים כי בלי זה, השחייה הרבה פחות נעימה, סובלת מדליפות מים פנימה או מהידוק יתר והטבעה אדומה וכואבת על הפנים חצי יום אחרי האימון. המשקפת יושבת על הפנים באיזור עתיר עצבוב ופשוט חייבת להיות מושלמת בשבילכם. החיפוש במציאת המוצר הנכון במשקפי שחיה הוא משהו ששווה להשקיע בו המון. 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מי זו Huub ומי הם We-Tri?

ציוד שחיה זו בעיה מאחר והמונופול של ספידו הוא כ”כ משמעותי, שכל שחקן אחר מייצר איזה שמחה קטנה על כניסתן של אופציות נוספות. מילדות התרגלתי לדומיננטיות הזו, למרות נסיונות חלושים למענה מצד Arena, ולאחר מכן TYR.  בשנים האחרונות פרצו לחיי הבריכה המשקפות של Zoggs ואכן אחת מוצלחת וגמישה מאוד נחתה על עיני ואף שרדה זמן מה עד שאחד הפלסטיקים של ההידוק נשברו.

ציוד שחיה

את החברה הבריטית Huub (מבוטא הוב) הכרתי לראשונה בביקור ב We-Tri: מרכז הטריאתלון החדש והיפה שנפתח ברמת החיל ונותן מענה 360 מעלות לטריאתלטים, רוכבים ורצים עם ייבוא של אופני Felt, ציוד שחייה של Huub, וגם מרכז טריינרים, מכונאות אופניים, מרכז טיפולי ספורטאים (מסז’ וכו’) ועוד. 

הוב היא חברת פרימיום בריטית שהחלה בעיקר בחליפות לשחיה. היא צמחה מהטריאתלון ב2011, והשם Huub מגיע משמו של פרופסור הוב תוסיינט שהוא מומחה לביומכניקה אנושית. היא החתימה כבר בתחילת דרכה את האחים בראונלי, שלושת הפודיומיסטים בטריאתלון בריו היו עם חליפות שלה, והיא מתרחבת לתחומים נוספים על שחיה תוך כדי דגש על אווירודינמיות והידרודינמיות.   

Huub Altair: מפרט המוצר 

 • 3 עדשות: 
  • עשויות פולי קרבונט איכותי
  • עדשות מראה להורדת בוהק ולנוחות
  • עדשת מראה צהובה לתאורה חלשה וימים אפורים – משפרת קונטרסט לזיהוי המצופים
  • מראה אפורה: מתאימה לבריכה ולאור מלאכותי, או לשחייה באור של בוקר מוקדם.
  • עדשה כהה: לתאורה חזקה וימים בהירים
  • ציפוי נגד אדים
  • לHuub יש גם עדשות מרשם בהזמנה אישית. 
 • גומי המעטפת: סילקון רך וגמיש
 • שלד X-O גמיש המתאים למבנה הפנים לטובת ראיה פריפריאלית
 • רצועה ראש כפולה מסיליקון עם מרכז PU להתאמת אורך
 • גשר האף: בר החלפה להתאמה אישית
 • נרתיק קשיח עם רוכסן ומקום לעדשות
 • מחיר: 279 ש”ח (לחברי מועדון 15% הנחה). לרכישה באתר We Tri

משקפת HUUB

שחה עם הצהובה, היא מספיקה

עוד לפני השחייה תאהבו את הנרתיק הקשיח והאיכותי שהמשקפת הזו מגיעה בתוכה. בניגוד לקופסאות הפלסטיק השקוף הנשברות במקרה הרע או נרתיקי הפלסטיק הגמיש המרוכסנים במקרה הקצת טוב יותר, בהוב בהחלט נותנים לכם תחושה של מוצר שכדאי לשמור עליו.

משקפת שחיה

מכוונים את הרצועה ב Huub Altair

בגדול יש שתי צורות לכוון את אורך או מתח רצועת המשקפת: שני אלמנטים בצדדים שמנסים לכוון במקביל כך השארית של הגומי תהייה דומה בכל צד, או כמו פה ב Huub – אלמנט אחד באמצע. הפתרון של Huub מועדף בהרבה בעיני שכן יש מקום אחד קל לכוון, מותחים קצת מכל צד של אותו אלמנט, ומסדרים את היתרה. אין פה התחכמות רבה שמצריכה לשחרר את הגומי לאט לאט מכמה קיפולים (הדבר השנוא עלי ביותר באלמנטים האלה שקיים במשקפות אחרות) אלא רק שחרור פשוט דרך חריץ שחרור, שינוי האורך והחזרה. 

HUUB

עדשות מתחלפות? להיט לחובשי משקפיים

כשאספתי את המשקפת מ We-Tri אמר לי דודי כהן, הבעלים, מאמן ואיירונמן בעצמו שהוא משתמש רק בצהובה לכל המצבים והיא מספיקה. הוא צדק כמובן. זו העדשה המורכבת בברירת המחדל ואכן בה השתמשתי ובאמת גם בתנאים מוארים וגם בתנאים כהים יחסית, לא חשתי שום צורך בהחלפתה. האמת היא שזה הוליד אצלי את התחושה שהשלוש האלה קצת מיותרות. אם אתם מאוד רגישים לענין ורוצים שקוף ללא צבע או כהה לשחיה בים בשמש חזקה, הרי שאולי זה יעניין אתכם. עבורי זה הפך למן ביטוח כזה שבו אם יקרה משהו לצהובה יש לי גיבוי. 

כלשעצמה העדשה הצהובה מאוד נעימה ולא מפתיע אותי שהשאירו אותה כברירת המחדל ולא את הלבנה או הכהה. היא משרה אווירה נעימה וטובה על העיניים ואני נהנה איתה מאוד גם בבריכה, גם בבוקר מוקדם בים וגם בצהריים-אחה”צ בים בימי השמש.

משקפת שחיה עדשות מרשם

אבל היתרון הגדול האמיתי הוא בעדשות המרשם. העובדה שאפשר להחליף כל עדשה בנפרד, היא פתרון אדיר לבעלי צורך בעדשות ראייה, ובמיוחד אלה הצריכים מספר שונה לכל עין. בד”כ משקפות השחיה עם המרשמים הן סטנדרטיות, ולפני שעשיתי את ניתוח הלייזר השתמשתי באחת כזו שבה כמובן צד אחד התאים יותר והשני קצת פחות. פה ניתן לדייק את זה, ואם אתם צריכים משקפי ראיה, זה הפתרון האולטימטיבי עבורכם.

הריפוד לעיניים

נושא רגיש אצלי. רגיש כי אני מאוד סובל מהמגע הזה בד”כ, ונוטה ללכת עם הטבעה אדומה ולא נעימה של צורת המשקפת על העור חצי יום אחרי השחיה. אני תמיד מכוון את הגומי למצב הכי חלש שאני יכול כדי להרגיע את התופעה עד שבאמת, מעבר לזה כבר מים נכנסים בקלות. האיזון פה בין רכות ומגע נעים על העור לבין אטימה טובה הוא עדין ומציאת ה Sweet Spot הזה הוא עיסוק משני לשחיה עצמה, חשוב כמעט כמוה. 

הריפוד פה הוא בהחלט לא קשה, אחרת זה לא היה מתקרב אלי. הוא גם לא רך מאוד. אישית הייתי מעדיף קצת יותר בשרנות באלמנט הזה ויותר שטח מגע שיפזר את הלחץ. אבל הוא בהחלט אוטם טוב, ונמצא בקצה המומלץ של המוצרים בתחום הזה, טאקט אחד קטן בלבד מתחת אלה שהצליחו להכין אותם כך שגם בלחץ גבוה אינם משאירים סימנים או כאבים. היות וזה מאוד קשור להתאמה אישית יתכן שמי שזה בול עבורו יכול להפחית את מתיחת הגומי עוד יותר ממני – אני ממליץ לכם לבדוק בחנות!

HUUB ALTAIR

Huub – אופציה מומלצת נוספת

משמח אותי מאוד למצוא עוד אופציה איכותית כזו למשקפת שחיה. טוב שיהיו עוד ספקים איכותיים למוצר שיש ממנו מעט מדי מותגים בשוק. זה חשוב במיוחד למוצר שההתאמה בו היא מאוד אישית וכל אופציה נוספת חשובה לדיוק ולכל אחד שימצא את מה שמתאים לו. משקפת זה משהו ששווה לכתת רגליים עבורו כדי למצוא את האחת שלכם. 

הבשורה האמיתית פה בפטנט העדשות המתחלפות היא דווקא לבעלי עדשות המרשם, והאפשרות שיש ל Huub Altair לדייק כל צד לצרכים שלכם. 

בחנות ב We-Tri בת”א תמצאו גם את חליפות החורף של Huub, מצופי שחיה ל Open Water, סוגים נוספים רבים של משקפות, ועוד. זו משקפת מומלצת ואני ממשיך איתה בלי צורך לחזור לדגם אחר שהתאים לי בעבר.

מאת: גיא חלמיש