מסלול שהוא קלאסיקה עם קפה קר בסופה: אל בר בהר ונחל קטלב שבהרי ירושלים. 11.3 ק”מ על 400 מ’ מצטברים. גיא חלמיש התארח אצל אילן פריש ב WeTrail במסורת שישי-טרייל להביא לכם מסלול מומלץ נוסף:

מי שעוקב אחרי מסלולי השטח שאני אוהב לסקר עבורכם, יגלה שאני לא אוהב להמליץ על מרחקים ארוכים מדי: לרוב הרצים, אין עניין ביותר מ3 שעות באימון ולכן 10-15 ק”מ של שטח עם גובה מצטבר זה מספיק. הפעם אפילו אילן פריש שדוחק בי תמיד לעשות יותר הסכים לאחד את הקבוצות ויצאנו לדרך לשתי אופציות- זו שהמפה שלה מוצגת פה של 11.3, ואחת ארוכה יותר אך במעט של 15. 

קלטב

בתקציר:

  • סוג המסלול: ריצת שטח, מעגלי
  • רמת קושי פיזי: בינוני
  • רמת קושי ניווט: בינוני
  • זמן נטו ריצה: כ-3 שעות
  • מרחק: 11.3 ק”מ
  • גובה מצטבר: 400 מ’
  • לינק ווייז לחניה: בר בהר
  • לינק לקובץ ניווט: מסלול GPX

בסוף הריצה חם- התחילו מוקדם

אנחנו בקיץ, יש גל חום רציני ואנחנו נאלצים להתחיל מוקדם ממש. לשם כך החברה נסעו מרחקים לא קטנים כדי להתייצב שם עבור יציאה לדרך ב 5:30 בבוקר, ממש עם אור ראשון. אבל הרווח בהקדמה הזו גדול: למרות שהיה זה בשיא החום של גל חום ביולי, לפחות שעתיים מהשלוש בשטח היו קרירות.

ירושלים

יחס הההמרה בין הדלק לזמן ולמרחק 

בדרך אני חושב לעצמי האם זה שווה לי להוציא 180 ק”מ, עלות של שליש מיכל דלק, ושעתיים נסיעה הלוך חזור בשביל ריצה של 11.3 ק”מ? בעייתי, מודה. אז החלטתי להתייחס לזה לא לפי המרחק אלא לפי החוויה והזמן בשטח. 

הקבוצה השקטה של ראנפאנל בווטסאפ, רק לחברים:
הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

ירושלים

שכנעתי את עצמי שבוקר מדהים בריצת טרייל של כ3 שעות בנופים המדהימים של נחל קטלב וסביבת בר בהר שווים לי את הנסיעה. המסקנה מהתרגיל המחשבתי, היתה שלא נותרה ברירה: הצטרפתי למרחק המעט ארוך יותר של ה 15 ק”מ… 

ריצת טרייל

הקבוצה אינה במקסימום ההתייצבות שלה: בקיץ יש קצת פגרה, חלק בחו”ל, אחרים סובלים מהחום. אבל האדוקים מגיעים, ומתחילים ביחד במגמת מערב, בירידה מתונה. זה טוב, כי ירידה מתונה היא בדיוק החימום הנכון לאנשים שקורי השינה שלהם עוד משתחררים להם מהעיניים. אנחנו מתגלגלים לנו לאט לאט, מתרגלים לרעיון שהריצה החלה. 

ירושלים

חלקי המסלול העיקריים

השטח אינו בשיאו כמו אחרי קצת גשם שיהדק את הדרדרת. אבל הנוף בהרי ירושלים בניגוד לאזורים רבים אחרים בנוי על יער ירוק עד. הריצה בנויה משלושה מקטעים עיקריים: הלופ המערבי לבר בהר הוא בדרכי ג’יפים חשופות, אותו עשינו עם הזריחה. לאחר מכן עוברים לריצת טרייל טכני בירידה לנחל קטלב – פה מדובר בשבילי הליכה תלולים יחסית במגמת ירידה, עם מדרגות סלע ונוף מדהים. החלק האחרון גם הוא בסינגל אבל עובר למגמת עליה חזרה לכיוון הרכבים לאורך הנחל, באמצע גובה הרכס.

נחל קטלב

ריצת טרייל עם סקרפה

יש 3 סיבות לכך שאני מגביר לאחרונה את הנוכחות שלי בריצות טרייל: אחד זה כדי לבחון את הסקרפה  Scarpa Golden Gate ATR. זה הדגם רחב הטווח ביותר של סקרפה, חברת נעליים איטלקית המתמחה בהרים שהחלה לשווק בארץ נעלי ריצה. לריצת שטח מאתגרת שידכתי לנעל את הבחירה שלי בגרביים הישראליות שהן המועדפות עלי. 

טרייל

טרייל- חדר הכושר של הריצה

הסיבה השנייה היא הרצון שלי לחזק את השרירים באופן מגוון יותר מזה שריצת כביש רגילה במישורי הבית יכולה לספק. הגובה המצטבר, המשטחים המשתנים, עליית המדרגות, הבלימה בירידות… ריצת טרייל היא חדר הכושר של הריצה. 

קטלב

בין עצי הקטלב אדומי הגזע

הריצה הזו באמת מקבלת הרמה לחוויה כשעוברים את הכביש לכיוון נחל קטלב. הערוץ העמוק נראה מדהים, והסינגל הדוק, טכני ומלא מדרגות. הצמחיה צפופה ואנחנו מקבלים ליטופים מהקוצים שבצד מדי פעם. אבל הריצה הזו ביער היפה, בתוך הסבך שווה כל רגע. 

אילן פריש

סיום חשוף לשמש בעליה

הסיום קצת קשה. שלושת הקילומטרים האחרונים הנם במגמת עליה, חזרה אל החלק העליון והרכבים. דווקא פה המסלול חשוף. בחלקו האחרון עוברים לעליית מדרגות של ממש. כבר חם, קיץ ואנחנו מדמיינים את הקפה הקר שמחכה לנו שם למעלה, לצד השבטים האחרים: רוכבי הכביש, רוכבי השטח והאופנוענים. בדבר אחד יש לרצים והרוכבים חיבור ברור: בסלידה מהעישון של האופנוענים במקום. 

אהבתם? יש לנו עוד הרבה תכנים כאלה. הצטרפו לניוזלטר השבועי: 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים