ה-BackBeat FIT 305 הם אוזניות הספורט החדשות של חברת Plantronics (או PLT בקיצור). המשקל הקל שלהם והעיצוב היפה מפתים, אך האם הם שווים נסיון? יצאנו לבדוק.

מאת: עדן מאירוביץ’
צילם: גיא חלמיש

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

המפרט ותיאור היצרן

  • חיי סוללה: 6 שעות
  • משקל: 14 גרם
  • עמידות לזיעה\מים: IPX5 (עמידות לזיעה)
  • סגנון: in ear (בתוך האוזן)
  • מחיר: 369-399 ש”ח ברשתות Bug, K.S.P ו-Ivory

PLT

עיצוב

העיצוב של ה-Plantronics BackBeat FIT 305 נעים ואלגנטי. כל זוג אוזניות מחולק בצורה לא סימטרית ל-2 צבעים מנוגדים. במקרה שלי – כחול בהיר וכחול כהה. הניגוד הזה מצא חן בעיניי ובעזרתו ניתן גם להבדיל בצורה מהירה בין האוזנייה של צד ימין לזו של צד שמאל. בנוסף האוזניות קיימות במספר רב של צבעים (שחור/אפור, אפור/וורד ו-אפור/ ירוק בהיר). קשה לי לראות איך מישהו לא ימצא צבע שהוא מתחבר אליו. האוזניות עצמן קטנות ונעימות וגם ההרגשה שלהן בתוך האוזן טובה. הדבר היחיד שפוגע בעיצוב שלהן הוא השלט הגדול עם מראה טיפה מגושם.

אוזניות

אבזור – מה קיבלנו עם המוצר?

עם PLT האלה BackBeat FIT 305, מקבלים 2 קצוות (ריפודים לאזניים) נוספים בגדלים שונים, סך הכל שלושה גדלים – קטן, בינוני וגדול. כל הזוגות כוללים “כנף” לאבטחה של האוזניות. לא כללו חלקים ללא “הכנף” וקצת חבל שלא. יש כאלו שלא נמשכים לסוג הזה של האוזניות דווקא. כבל ההטענה הוא בטכנולוגיה של micro usb. שזה טוב מאוד. במקרה ומאבדים את הכבל, כנראה שיש לכם כבר אחד חלופי בבית. בנוסף מקבלים שקית נשיאה לאוזניות ולחלקים שניתן לסגור בצורה בטוחה באמצעות חוט. אבזור סטנדרטי שאמור להגיע עם כל זוג אוזניות.

פלנטרוניקס

PLT בקביט – איך שומעים?

השמע של אוזניות ה PLT טוב מאוד ביחד למחיר שמשלמים. במהלך הבדיקה של האוזניות החלפתי אותן, כאשר מתנגן ברקע אותו השיר, עם זוג של Jaybird x3 (גם אותם בחנו במגזין RUNPANEL). ויחסית להבדל הגדול במחיר, ההבדלים בסאונד היו לא משמעותיים. מה שכן, בזוג ה-Jaybird שלי היה דגש חזק יותר על צלילי הבס, זאת על ידי שינוי ההגדרות באפליקציה של האוזניות. האפליקצייה היא נקודת הצטיינות בג’ייבירד והיה נחמד לו הייתה כזאת גם לback fit, אבל קשה לי לראות איך זה משמעותי לרוב האנשים. האוזניות אוטמות לחלוטין את רעשי הסביבה, יש שיאהבו את זה ששום דבר לא מפריע להם כשהם שומעים מוזיקה ויש כאלו שיעדיפו שיהיה דווקא שמע שיחדור מרעשי מהסביבה, לכל מקרה שלא יהיה.

אוזניות ריצה

השלט והשליטה

החיבור של האוזניות לפלאפון הנייד הוא סטנדרטי ולוקח מספר שניות. לחיצה ארוכה (4 שניות) מכניסה את האוזניות ל-“pairing mode”. מיד לאחר מכן הן מופיעות ברשימת מכשירי הבלות’ות’ בפלאפון. בוחרים באוזניות וסיימנו.

פלנטרוניקס

השלט של האוזניות מאפשר שליטה נוחה וכולל את כל הפונקציות שמצופה מאוזניות לדעת לעשות: מענה וניתוק שיחות, שליטה בווליום והעברת שירים, גם קדימה וגם אחורה. כל דבר סטנדרטי שאני מצפה מאוזניות לדעת לעשות.

PLT

ואם כבר הגענו לשלט, הגיע הזמן לדבר על זה: עם אורך חיי סוללה של 6 שעות (זמן טוב, אך לא יוצא דופן), לא כל כך ברור לי איך הגיעו לגודל הזה של השלט באוזניות. יש רק מילה אחת לתאר אותו: גדול. האזניות קטנות וקלות וזה גם מה שכיף בהן, אך אני חושב שבשלט היה צריך להתאמץ למזער. בנוסף, הוא לא סימטרי ודווקא החלק הראשון שפוגשים בהושטת יד הוא ללא כפתור. לרוב בזמן הריצות, כאשר יש פחות תשומת לב לנושא, מצאתי את עצמי מנסה תחילה לחפש את הכפתור להחלפת שיר דווקא בחלק זה. מיד לאחר מכן נזכרתי בבעיה הזאת והחלקתי טיפה למטה למצוא את הכפתור.

PLT

PLT במבחן הגדול – הריצה עצמה

בריצה עצמה האזניות השאירו אותי מבולבל: מצד אחד, בניגוד לציפיות שלי, האוזניות לא החליקו או יצאו מהאוזן תוך כדי ריצה! זהו המבחן החשוב ביותר לפי דעתי, כך שזהו פלוס רציני לאוזניות. בנוסף, החברה הוסיפה קליפס לאבטח את את החוט לבגדים. אני אישית העדפתי לרוץ בלי החיבור של זה לחולצה כדי לא להגביל את התנועה, אבל זה תוספת חיובית למי שנוח לו עם זה וחרד מאובדן המוצר או נפילתו.אוזניות ריצה

בזמן הריצה לא הרגשתי גירודים באוזן או כל דבר אחר שיכול לגרום לי לעצור ולהוציא את האוזניות. אם יש דבר אחד עיקרי וחשוב ביותר באוזניות לריצה הרי שהוא זה – דמיינו אוזניות עם איכות שמע מושלמת שאתם לא מסוגלים להתמקד בריצה איתן בגלל שהן מציקות, לא נוחות באוזן… ב PLT מייצרים נוחות נעימה גם למרחקים ארוכים בלי הטרדה.

PLT

בנוסף, גם בריצה לא שמעתי רעשי רקע, לי אישית זה מעצים את החוויה של הריצה ואני מחשיב את זה כדבר חיובי. גודלן הקטן של האוזניות והעובדה שהן לא בולטות מהאוזן עוזר גם למנוע רעשים שנגרמים כתוצאה מרוח שמוכרים באוזניות גדולות יותר או כאלו שבולטות מהאוזן.

אוזניות פלנטרוניקס

בניגוד לזה, השלט… כשהתחלתי לרוץ גיליתי שגם בריצות הקלות יותר הרגשתי שהוא טיפה עף ונתקל לי בצוואר. כאשר הגברתי הוא אפילו טיפה משך את האוזנייה הימנית (אבל לא הוציא אותה מהמקום). חלק מהזמן זה גרם לי לשמוע מן בומים קטנים באוזן ימין. אבל חשוב להגיד שאני רגיל לרוץ עם אוזניות בהן אין חוט בכלל, ככה שאולי הכל עניין של הרגל. בנוסף, גם מצאתי את החומר שממנו עשוי החוט טיפה מגרד וזה כן הפריע לי מדי פעם בעורף.

PLT

סיכום – הגודל כן קובע?

ה-Plantronics BackBeat FIT 305 הן אוזניות קלות משקל עם עיצוב אלגנטי ומדליק. הסאונד של האוזניות מעולה והן נשארות בתוך האוזן בזמן הריצה. השלט הגדול אולי יפריע לחלק מן הרצים, במיוחד בריצות מהירות ואגרסיביות (למי שזה מפריע, מומלץ להסתכל על אוזניות נוספות של ה-Plantronics להן אין שלט וחוט שנתלה). אלו מאיתנו שמחפשים זוג אוזניות לריצה קלות ולחיי היום יום יכולים להינות מזוג מעולה ביחס למחירו.

מאת: עדן מאירוביץ’
צילם: גיא חלמיש

עדן הוא סטודנט להנדסת מכונות בבאר שבע. המוטו שלו: “אם על ההר יש שביל אפשר לרוץ בו, וגם אם אין אפשר” ואתו הוא מבלה סביב ה 100 ק”מ בשבוע ומתחבר חזק לעולם האולטרה מרתון. כשהוא לא בבאר שבע הוא מבלה על הסינגלים (Trails) הביתיים בהם גדל: בהרי ירושלים ליד ביתו בשורש – גן עדן לחובבי עליות וריצה טכנית.

מבחן לאוזניות PLT (פלנטרוניקס) לספורט: BackBeat FIT 305
שמע טובמשקל קלנשארות באוזן בזמן ריצהאין גירודים באוזן בזמן ריצהאטומות לרעש הסביבהזמן סוללה טובעיצוב נעים
שלט גדול מדיהעדר קצוות ללא "כנף"אי אפשר להוסיף באסהשלט יכול להפריע בזמן ריצה
85%ציון ראנפאנל
נוחות בריצה70%
גומיות והתאמה לאוזניים90%
עיצוב90%
איכות וגימור80%
שמע85%
פקדים ושליטה90%
תמורה90%