הטבע השתגע והצבעים משגעים, התורמוסים בכחול סגול מדהים, החרדל בצהוב אופנתי והחיטה בירוק מהפנט, כל אלה ועוד נמצאים על מסלול ריצה נח וידידותי על הגבול בין עמק יזרעאל לגליל התחתון.

הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

בעונה זו של השנה, האזור שופע בפריחה של פרחי בר בצבעים שונים, כחול סגול הוא הצבע המאפיין את תורמוס ההרים, פרח מוגן שיחודו בכך שעליו מבצעים תנועה מעקב אחרי השמש. השדות מוקפים בפריחה צהובה הנובעת מפריחתו של חרדל השדה. פרח בר אכיל ויש לו גם סגולות רפואיות. זה הזמן להנות משילובי הפריחה של פרחי הבר ושדות החיטה המבויתת הירוקים.

מאפייני המסלול 

  • אזור: גליל תחתון בין עפולה לכפר תבור
  • אופי המסלול: מעגלי
  • סוג הדרך: שבילים לבנים, אדמה
  • אורך: 10 ק”מ
  • גובה מצטבר: 97 מטר
  • נקודת התחלה: ווייז
  • קובץ GPX
  • מפה: 

תיאור המסלול

לפני השער של קיבוץ עין דור נפנה שמאלה אל השביל הלבן, נחנה את הרכב בצד השביל כך שלא יפריע לרכבים חקלאיים. זה הזמן לשמור על השקט כדי לא להפריע לבתים הגובלים בגדר. מומלץ להתחיל את המסלול יחד עם זריחת השמש כך שתלווה אתכם לאורך הריצה.

מסלול פריחה

את הריצה אנחנו נתחיל על השביל לכיוון דרום מצידה החיצוני ולאורכה של גדר הקיבוץ. נחלוף על החלקה הסולרית ונפנה ימינה בצמוד לגדר ההקפית כאשר פנינו לכיוון צפון מערב. מולנו יתנשא לו הר תבור ובימות של ערפילים נזכה למחזה מרהיב של ערפל העוטף את שדות העמק.

מסלול ריצה

השביל ממשיך לאורכה של גדר הקיבוץ וכעבור כק”מ וחצי פונה שמאלה, עוד 200 מטר והשביל מתעקל שמאלה במגמת ירידה. אנחנו ממשיכים לרוץ על השביל הראשי ללא פניות עד שכעבור ק”מ נוסף נפגוש מבנה בטון. מאחוריו נפנה שמאלה ונעלה על שביל אספלט שהוא חלקו של מסלול המתחיל ממעלה קיש ומסתיים בפארק דבורייה. נחלון זורם לו מימיננו וצליל פכפוך המים מלווה אותנו עד לרגע בו נתקרב אל הכביש ורעש המכוניות יפר את השלווה. בהגיענו אל המעבר התת קרקעי הממוקם מתחת לכביש נפנה לפני המעבר שמאלה לשביל המקביל לכביש. כעבור מטרים ספורים יתגלו משמאלנו מרבדים כחולים סגולים של תורמוס ארץ ישראלי.

מסלול ריצה

נמשיך על השביל הלבן, משמאלנו זורחת השמש במלוא הדרה ומאירה את השדות בגוונים מרהיבים. מימיננו כביש 65 המחבר את את עמק יזרעאל לגליל התחתון. נחלוף על שדות עם גידולים חקלאיים שונים ביניהם כרוב, כרובית, חיטה ועוד כתלות בעונות השנה.

בקילומטר השישי לערך נגיע לצומת T, אם נתבונן ימינה נראה יציאה לכביש הראשי משולטת בתמרור עצור. מול יציאה זו אנחנו נפנה שמאלה לכיוון מזרח וכעבור 200 מטר נפנה שוב שמאלה לכיוון צפון.  את 2 הק”מ הבאים נרוץ בעלייה מתונה בינות לשדות מוריקים, נחצה את נחל עין דור עד שנגיע למטעי השקדיות המוקפים בפריחתו הצהובה של החרדל.

מסלול ריצה

בקילומטר ה 8 נפגוש שדה חיטה משולש, אנחנו נמשיך בריצה לאורך הפאה הימנית שלו בדרך עפר העוברת בין מטעי שקדיות. נחלוף על עוד מרבד כחול סגול של תורמוסים, הזדמנות לעצור לקחת אוויר בסוף העליה וכמובן להצטלם. אנחנו כבר רואים את הקולטים הסולארים ואת בתי הקיבוץ וכל שנותר לנו הוא לרוץ אל עבר הרכבים המחכים לנו בחנייה.

מה עושים אחרי הריצה?

בקיבוץ עין דור תוכלו להנות מקפה ומאפה או ארוחת בוקר בעגלת הקפה של ברטה. ניתן לבקר במוזיאון הארכיאולוגי בקיבוץ (מומלץ לבדוק איזה פעילויות יש במוזיאון) או שתוכלו לבקר בחנות של נעלי ניצן ולהתחדש בנעליים או ביגוד ריצה חדשים לכל המשפחה.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מאת: הוד קליין
אם אהבת את התוכן שלנו, שתף אותו לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך – הנה פה במלבנים האלה: