בינינו, ריצה היא סתם תירוץ להאזין למוזיקה. אבל לפעמים, פלייליסט הריצה שלנו כבר ממצה את עצמו וצריך למצוא שירים נוספים. אחת לתקופה עולות שאלות של שירי ריצה בקבוצות בפייסבוק, אבל רציתי לעשות משהו יותר יסודי. בסופו של דבר גיליתי את השירים הכי מתנגנים בזמן ריצה והכנתי רשימה שלהם.

 

לשמחתי, יותר ויותר חברות מפרסמות API – ממשק המאפשר למשתמשים לגשת לנתונים פומביים של החברה. גם ספוטיפי פרסמה אחד כזה, ובזכות חבילה תואמת בשפת פייתון הפרויקט הזה התאפשר. ניגשתי לנתונים והורדתי את כל האלבומים שבשם שלהם מופיע המילה “ריצה”. 

מצטרפים לדיוור השבועי האיכותי של RUNPANEL:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

 

ב-641 אלבומים יש 18,163 שירים ייחודיים, וברשימה ממוצעת יש 72 שירים. כנראה שיש כמה אולטרה מרתוניסטים שצריכים למעלה מ-1000 שירים (50 שעות!) כדי לשרוד את כל האימונים מבלי להשתעמם מהשירים 🙂

פלייליסט ריצה

מתוך 18,163 השירים הייחודיים לקחתי את 30 השירים השכיחים ביותר, והרשימה שהתקבלה הפתיעה אותי משתי סיבות: הראשונה, שיש ברשימה רוב מוחלט של שירים בעברית. הסיבה השנייה היא שלא מעט שירים הם רגועים ואיטיים. ציפיתי שיהיו רק שירים קצביים ש”נותנים בראש” (כמו שאכן קורה עם כל השירים באנגלית).

למה אנשים שמו שירים רגועים בפלייליסט שלהם? האם הם מיועדים לריצות שחרור? אווירה? ולמה הם הכי שכיחים? בהחלט ממצא מעניין.

שירים לריצה

שם השיר מול מס’ הפלייליסטים בהם הוא מופיע

מתוך 30 הזמרים והלהקות הכי נפוצים ברשימות כחצי מההרכבים ישראליים וחצי לועזיים. עומר אדם הוא הפופולרי ביותר בפער משמעותי מיתר הזמרים. אחריו, דייויד גואטה ושלמה ארצי גם נמצאים בליגה משל עצמם. רגע, שלמה ארצי?

ניתוח פלייליסטים

בואו נצלול ונראה מה הם השירים הכי מושמעים של חמשת הזמרים הכי פופולאריים – עומר אדם, דיוויד גואטה, שלמה ארצי, עידן רייכל וסיה.

בעיקר מעניין אותי לראות עם איזה שירים של שלמה ארצי ועידן רייכל אפשר לרוץ. התוצאות? על טעם ועל ריח…

פלייליסט לריצה

להוריד ולרוץ

למרות שברשימת השירים הממוצעת יש 72 שירים, החלטתי לפנק אתכם ויצרתי פלייליסט ריצה בספוטיפיי של 100 השירים הכי נפוצים. אתם מוזמנים להאזין לו בקישור הזה, או חפשו “Runpanel100” בספוטיפיי.

עשיתי את אותו התהליך גם באנגלית – חיפשתי “running 2021”, וקיבלתי פלייליסט עם כמה אלפי שירים, שלמרבה ההפתעה הרבה מהם מסדרת האנימה “נארוטו”. האזינו אל בקישור הזה, או חפשו “ריצה 2021 – הנשמעים ביותר באנגלית” בספוטיפיי.

כתבה נוספת על 4 אפליקציות לשמיעת מוסיקה בריצה פה

תהנו!

נהנתם? עקבו אחרינו בטלגרם