היום, 13/10/2019 קבעה הקנייתית בריגיט קוסגאי (Brigid Kosgei) שיא עולם חדש במרתון שיקגו בזמן של 2:14:04. היא שברה ביותר מדקה את השיא הוותיק של פאולה רדקליף שעמד על 2:15:25 ונקבע במרתון לונדון ב 2003 (רדקליף היא זו שגם החזיקה בשיא המסלול הקודם  מ 2002). 

הניצחון שלה לא בא בהפתעה שכן היא ניצחה באופן מרשים במיוחד את מרתון לונדון השנה (כשבגברים קיפצ’וגה עשה את התוצאה השנייה בטיבה בעולם, אחרי אותו דו קרב מדומה שעשו לו build up מול מו פארח). היא הרוויחה בנצחון הזה סכום גדול של 175,000 דולר גם עבור הניצחון במרוץ וגם עבור שבירת שיא המסלול (בונוס 75K).

הפעם היא החלה עם שני פייסרים שהחלו בקצב רצחני של 2:10 ולאחר מכן האטו. ההבדל בין הפייסרים של קיפצ’וגה בפרויקטים שלו עם נייק ואינאוס הוא שבמרוץ כביש תקני יכולים לזנק פייסרים ביחד עם כל המתחרים, ולפרוש אולם לא ניתן להתחיל לרוץ מאמצע המסלול ולהחליף אותם. מעשית במרוץ מעורב, הנשים יכולות לרוץ עם רץ גבר שיכול לרוץ בקלות יחסית סביב יעד שיא העולם של הנשים ולהעזר בו וכך גם עשתה רדקליף בזמנו.

הנה קליפ יפה שלה שעשו סביב מרתון לונדון:

על מרתון שיקגו

לא מעט תוצאות על נקבעו בשיקגו, שבמדינת אילינוי עד שמרתון ברלין לקח ממנו את הבכורה כמה פעמים בשנים האחרונות עם המון שיאים מדהימים. הוא מוגדר כאחד מששת המייג’ורים לצד ניו-יורק, לונדון, פריז, ברלין, וטוקיו והוא הרביעי בגדולו בעולם מבחינת כמות מסיימים- המוגבלת ל 45,000 משתתפים. כיום הוא בבעלות בנק אוף אמריקה. יש לו היסטוריה עתיקה מתחילת המאה ה20.

אהבתם את העדכון? אל תפסידו תוכן ריצה מעניין ואיכותי. הצטרפו לבייקפאנל בטלגרם- לחצו פה: https://t.me/BIKEPANEL

ריצה טלגרם