חי ודפנה יצאו לבחון את הדגם הנפוץ ביותר של חברת On Running השוויצרית. הדגם נקרא קלאוד CLOUD. ככה פשוט, ככה קל כמו ענן. זה דגם גמיש וקל המיועד להליכה ויום יום והוא מגיע במגוון צבעים לו ולה

מאת: דפנה וחי שב פרחי

מי שטרם נתקל בנעלי הריצה של חברת ON  השוויצרית, מעניין לדעת שזו חברה יחסית חדשה (הוקמה ב -2010) לעומת חברות הנעליים האחרות שכולנו מכירים, והיא הוקמה על ידי מי שהיה ספורטאי תחרותי – אוליבר ברנרד. בעברו היה פעמיים אלוף העולם בדואלתון והשתתף גם בתחרויות איש ברזל. לאחר פרישתו מספורט תחרותי הקים את חברת ON במטרה לנסות לייצר את נעל הריצה שתעניק לו את תחושת הריצה המושלמת. טכנולוגיות הדגל של החברה שעליה מתבססים כל הדגמים היא טכנולוגיית ה CLOUDTEC, היא רשומה כפטנט וכשמה נועדה לתת לנו את ההרגשה שאנחנו רצים על ענן. ניתן לראות בכל הסוליות של הנעליים את מבנה הבליטות שבעצם נועד לדמות עננים קטנים, והפטנט מבטיח לנו, כך אומרים, נחיתה רכה שלאחריה זינוק מתפרץ.

מומלץ: לחצו פה לקבל את ערוץ ראנפאנל בטלגרם! 

לאיזו פעילות מיועד דגם קלאוד?

הנעל שאנחנו בוחנים היום הוא לא דגם לריצה למרחקים ארוכים, אבל גם הוא בנוי מטכנולוגיית הענן. דגם ה CLOUD הוא דגם ה”קז’ואל” של החברה והוא נועד למגוון פעילויות של ספורט, לא עצימות, והוא הנמכר ביותר בעולם, כנראה בגלל העובדה שהוא פונה לקהל יעד רחב כל-כך. בחברה מייעדים אותו לנעילה יומיומית ולטיולים (קלילים ועירוניים בעיקר).

און קלאוד כרטיס ביקור:

  • דגם: CLOUD
  • ייעוד: פעילות יומיומית
  • מתאימה לסוג שטח: כביש
  • דרופ: 6 מ”מ
  • משקל: 230 גרם
  • מחיר: 550 ש”ח לחברי מועדון
  • לקנייה באתר האינטרנט: ING ספורט

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

דגם ה CLOUD – תכונות כלליות

משקל הנעל הוא 230 גרם, שזה בהחלט מרגיש קל מאד! הוא מגיע במגוון רחב של 8 צבעים גם לגברים וגם לנשים, בררו אצל היבואן ING ספורט (בחנות ברמת החייל, ובקניונים רבים ברחבי הארץ) איזה צבעים מהמבחר יש בישראל. 

מלבד טכנולוגיית הענן אין בנעל הזו שימוש בעוד טכנולוגיות “כבדות” של החברה, המתאימות לדגמים לפעילות עצימה ואגרסיבית יותר כמו שרואים בדגמי ריצות השטח שלה, ומכאן המשקל הקל של ה CLOUD. מה שכן יש זו “תעלה” בין שתי קבוצות העננים בסולייה שנועדה להעניק לנעל גמישות וגם מבנה ותכונות העננים, עם חירוצים של שתי וערב ביניהם מייצר תגובתיות מצוינת לתנועת כף הרגל. 

מכירים את זה שלא בא לכם לפתוח את השרוכים?

כשהיינו ילדים והיינו חולצים את הנעליים בלי לפתוח את השרוכים, סביר להניח שהיינו מקבלים נזיפה מההורים: “אתה הורס את הנעליים!” או משהו בסגנון. ב ON הבינו את העניין ואולי מישהו שם רצה לנקום בהוריו שכן הנעל מתבססת על העיקרון שלא צריך לשרוך את הנעל בשום שלב. הנעל מגיעה עם שרוכי גומי שבקצה שלהם יש קשר – וזהו. כשחולצים או נועלים הגומי נמתח וזה מאד נוח לתפעול. מה שעוד קל בנעל הזו זו הכניסה אליה, ואכן, באזור הכניסה לנעל יש רשת כפולה שנועדה לעשות בדיוק את הפעולה הזו, ולתת תחושה של גרב ותחושה של “החלקה” פנימה.

שמתי לב ששתי הפונקציות האלו שימשו אותנו לא מעט במהלך השבועות שבהן בדקנו את הנעל. למשל, במהלך אימוני חיזוק שביצענו בבית (הכתבה נכתבה בזמן משבר הקורונה), שמנו לב שיש תרגילים שעדיף לבצע יחפים, וכאלו שעדיף עם נעליים. המעבר הקל עם ה  CLOUD איפשר את זה לגמרי.


“איזה מגניבים אתם!”

חי, מטפל בספורטאים. דפנה, מאמנת מנטאלית וכותבת תוכן. הימים שלנו מאד אינטנסיביים במגוון פעילויות, עבודה, ילדים, אימונים. לא משהו יוצא דופן במיוחד. הספקנו להגיע למפגש משפחתי רגע לפני שפרץ משבר הקורונה, נעולים בנעלי ה CLOUD, והתגובות לא איחרו להגיע. “אתם עם אותה נעל? איזה מגניבים אתם!” וכשחשבנו על זה לעומק, באיזו סיטואציה זוג הולך לקנות נעליים ומחליט לקחת את אותו הדגם אבל בצבע שונה? כמעט ולא קורה. אז הנה ההזדמנות למי שהיה לו, או לה, או לשניהם יחד, חלום כזה.

למה הדגם לא מתאים לכל אחד?

דגם ה CLOUD היה לנו נוח מאד ושימש אותנו מצויין, בייחוד בגלל אופי הימים הפעילים שלנו. אבל חשוב להגיד שהדגם לא מעניק תמיכה מיוחדת לאנשים שזקוקים לכזו בשל מבנה אנטומי או בעיה אחרת. זהו דגם ניטרלי לחלוטין ולכן לא יתאים לכל אחד. מי שזקוק לתמיכה נוספת לא יוכל להיות שעות רבות עם הנעל, ודי מהר ירגיש גם בחוסר התמיכה הזו.

למה רצים כן צריכים נעל “קז’ואל”?

כיוון ששנינו רצים למרחקים ארוכים, הנושא של כמה קילומטראז’ הנעל עוברת חשוב לנו מאד. לרוב עם נעלי הריצה שאנחנו רצים איתן בשוטף לא נסתובב ביום-יום, וזאת כדי “לשמור” על הנעל לאימונים שלא תישחק. לכן, נעדיף שיהיה לנו זוג נוסף שישמש אותנו ביום-יום, ביחוד אם אנחנו פעילים ולא חייבים בלבוש ובנעליים אלגנטיים. ה CLOUD  בהחלט עונה על הצורך הזה, וכדאי לרצים לאמץ את העיקרון הזה. מה גם, שה CLOUD היא נעל יפה ונוחה שנועדה לשימוש יומיומי. גם חובבי הסניקרס יאהבו אותה מאד.

­­­

כתבו וצילמו:

דפנה פרחי

מאמנת מנטאלית, מאמנת ריצה, רצה וכותבת. סיימה 9 מרתונים, בעלת שיא אישי במרתון של 3:32 שעות, התחרתה במאות תחרויות בארץ ובעולם למרחקי הריצה השונים. פירסמה עשרות מאמרי ריצה וכושר ברשת. נשואה לחי, אמא לזוהר, נועם וסתיו.

חי פרחי

במשך שנים רבות היה רץ בכיר והתחרה במגוון מרחקים. בעל שיא אישי במרתון של 2:24 שעות. כיום עוסק בטיפול בספורטאים במגוון שיטות. בוגר מכללת “רידמן” לרפואה משלימה.

 


רוצים לשפר בצורה דרמטית את המהירות שלכם?
לקבל תמיכה מקצועית כדי לא לעשות טעויות?
לחצו פה למידע על תוכנית אימון הריצה האישית בהנחית גיא חלמיש