כל אחד מאיתנו לו ירצה, יכול לנסות לתרום קצת לענף הריצה בישראל. כל אחד בהתאם ליכולתו ובדרך שלו. אגב, זה בסדר גמור לא לעשות את זה ופשוט לרוץ: מעצם קיומנו כרצים אנחנו תורמים לענף. אם השתתפת בתחרויות תרמת יותר, ואם התאמנת אצל מאמן או בקבוצה- עסקים קטנים ישראליים שפועלים בו – תרמת הרבה יותר. 

רצינו לספר לכם על הדרך של ראפאנל לתרום לענף: לוח קבוצות הריצה של RUNPANEL באמצעותו תרמנו פוטנציאל שווי הכנסות של כ 200,000 ש”ח למאמני ריצה בישראל.  לוח הקבוצות הוא לוח ובו מפת ישראל המחלקת את הארץ לאיזורים. בכל איזור רשומות כל קבוצות הריצה של ישראל וניתן לפנות לכל אחת מהן בטופס פניה בעמוד שלה. את הפניות אנו מעבירים למאמנים. 

תוכן עברי על ריצה – גם זה מקדם ענף

לפעילות של ראנפאנל יש חשיבות מעצם קיומו: יצירת תוכן איכותי לאורך שנים היא חלק מרכזי בתרבות הענף ובתיעוד שלו, וגם לטעמנו העיסוק בעיתונות אמיתית וישרה היא חלק מכך. 

בנוסף – הכותבים באתר – הפאנליסטים הם מתנדבים שעושים זאת מאהבת תחום הריצה והכתיבה ומשקיעים בכך מאמץ גדול כדי שיהיה לכם התוכן הטוב והמקצועי ביותר ברשת בעברית. אבל תרומה ברורה וקלאסית יותר היא תרומה של כסף או שווה ערך כסף, וגם את זה אנחנו עושים!

לאורך שנים תמכנו במסגרת הפאנלים ללא תשלום בפרסום אירוע אופניים לנשים בכרמל לגיוס כספים לעמותה העוסקת בסרטן וגם בתחרות המרתון בבארי (התחלנו באופניים). בשנה שעברה הקמנו את לוח הקבוצות והתחלנו לתרום הפניות (לידים Leads) גם למאמני ריצה, טריאתלון ואופניים בישראל – ללא תשלום כפעילות פרו בונו של האתרים – תרומה כלכלית וחברתית שלנו לענף שבתוכו אנחנו פועלים. 


יש ערוץ ראנפאנל בטלגרם – לחצו פה להצטרף בזה!


קבוצות הריצה – עסקים ישראלים קטנים

יש כמה סוגים של מנועים בענף: “אמצעי הייצור” של הענף, אבל הפעם אנחנו מתמקדים בקבוצות הריצה והמאמנים. לאחרונה הם נפגעו מהסגרים אולם במקביל לפגיעה יש גם צמיחה של אנשים רבים שנכנסו השנה לריצה ומחפשים קבוצות והענף בצמיחה ושגשוג. רבים מהמאמנים אינם אנשי שיווק – הם אנשי ריצה ובעלי מקצועות אחרים (כי רובם בכלל נכנסו לזה כתחביב שהפך ליותר מכך), ואנחנו בתור אתר התוכן המוביל של ישראל בתחום הריצה, רוצים לעזור להם ולקדם אותם. 

כמובן שיש עוד שחקנים בענף שמייצרים אותו כמו תחרויות הריצה והאירועים בענף שגם אותם אנו מקדמים ללא תשלום בלוח התחרויות המעודכן של ראנפאנל, גורמי החינוך והקורסים למאמנים – כל מאמן פעיל שיוצא מהם מגדיל את הענף, הסקטור העסקי (יבואני נעליים וציוד ספורט), האיגוד, המדיה, ועוד…

שווי של 200,000 ש”ח בהפניות RUNPANEL לקבוצות 

במסגרת לוח ראנפאנל הפנתי ב 2020 כ 750 פניות לקבוצות ומאמנים.  אלה הם פניות של מתעניינים בקבוצות ריצה שביקשו שמאמן מקבוצת ריצה באזור שלהם יחזור אליהם כדי להצטרף לקבוצתו. 750 פניות בהן טיפלתי אישית והעברתי בווטסאפ למאמנים הרלבנטיים בכ 250 הקבוצות הרשומות בלוח. 

אגב, אין כלי אוטומטי שעושה את זה, אני מקבל את כל הלידים האלה אלי לאימייל, מעתיק ושולח בווטסאפ למאמנים: בממוצע 3 הפניות לקבוצה השנה, אולם יש קבוצות שקיבלו מעל עשר העברות כאלה. זה מאוד משתנה. דווקא הקבוצות הקטנות והפחות מוכרות הן אלה שמקבלות יותר כי רוב הכניסה של מתאמנים בתחום הזה היא מפה לאוזן, כלומר קבוצות גדולות ומבוססות כבר מניעות אליהן מתאמנים מעצם העובדה שמתאמנים אצלם הרבה אנשים עוד קודם. 

מה קורה עם זה אח”כ אולי תשאלו? 

במקרה הטוב אצל חלק מהמאמנים, אני מקבל תודה והערכה, ולו באיזה Thumb Up קטן שאראה שקיבל את ההפניה, וזה כל מה שאני רוצה שיקרה, לצד פה ושם איזה Share לכתבות שלנו בווטסאפ של הקבוצה וברשתות החברתיות… אבל האמת שברוב המקרים יש התעלמות. לא מספרים לי אם נקלטו אנשים בקבוצות, או אם בכלל חזרו אל ההפניות האלה. רק מאמן אחד נדיר הציע להעביר גמול בשווי חודש מנוי על כל מתאמן שנקלט לשלושה חודשים ומעלה, אבל הוא באמת יוצא דופן וגם חכם כי הגישה שלו עסקית. 

האם הפעילות הזו תימשך במתכונת הזו? בינתיים לפחות כן. אנחנו גם נהנים מכך היות ואנשים נכנסים לאתר, נרשמים לניוזלטר שלנו ונחשפים לתוכנית האימון האישי מרחוק שלנו.  

רוצים גם אתם לתמוך ב RUNPANEL? 

הצטרפו לתוכנית ראנפאנל אימון אישי מרחוק שמשלימה את פעילות הקבוצות עבור אלה שפחות מתחברים לקונספט הקבוצה, או שאין להם קבוצה ליד הבית, רכשו את חולצת RUNPANEL המגניבה, או פשוט הצטרפו לניוזלטר: 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

 

שלכם,
גיא חלמיש עורך האתר