לרוץ זה קשה. אי אפשר ללכת מסביב לעניין הזה- כי זה קשה! לוקח הרבה זמן והרבה קילומטרז’ עד שהדבר הזה הופך להיות טבע שני, וגם רצים וותיקים, מתמודדים לא מעט עם הקושי הזה, והצורך להקל על הריצה. אז בסרט הבא, אורי ארבל וגיא חלמיש – מאמני הריצה של RUNPANEL נותנים טיפים שיקלו עליכם בריצה!

 

הריצה צריכה להיות קשה, אבל גם כייפית, ולכן כדאי להשקיע קצת אנרגיה בלייצר את הסביבה התומכת הזו, כי בלעדיה קשה יותר לשרוד ולהתמיד בריצה. מי שרוצה להתאמן כי הוא חייב והוא סובל לא יצליח לשרוד. השיטות שאחנו מצאנו ומשתמשים בהן להגדלת הכיף הן: 

1. להתחיל בהליכה

לא ליפול על הריצה ישר ומהר. מתחממים לאט לאט ונכנסים לזה. זה מאוד מקל ומסייע להתחיל. 

2. קובעים ריצה עם חבר

זה מייצר מחויבות ומפגש שקשה לוותר עליו ומשפר את איכות החיים בריצה עצמה. כמות הביטולים והוויתור העצמי גדלה דרמטית כשהכל מונח על עצמכם בלבד, ואין לכם עוד מישהו שמחכה לכם לריצה. 

לחצו פה להצטרף לקב’ השקטה שלנו לקבלת הכתבות:

הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

3. רצים עם מוסיקה או פודקסט

הרבה אנשים מאוד אוהבים מוסיקה בריצה. זה מקל עליהם היות וזה מסיח את תשומת הלב מהקושי, וגם מכניס קצב, מעיר ומקפיץ. מי שפחות מתחבר- שימצא דברים אחרים ברשימה הזו…

4. זכרו את ההיי של אחרי הריצה  

יש מונח מפורסם שנקרא Runners’ high – ולא בכדי – הריצה משחררת הורמונים שמעודדים את הנפש, מכניסים אופטימיות וחיוך ומרימים. הטקס של אחרי הריצה והכיף שהיא מייצרת הם כוחות ששווה להתחבר אליהם כשקשה, כי יודעים – שאחרי כן זה שווה את זה.

תרוויחו את הקלוריות שלכם

כולם רוצים לשמור על הגזרה ולהיות בריאים ורזים. אם לא תרוצו יהיה לכם קשה יותר לשמור על מאזן קלורי שלילי. כן, כן – קצת רגשות אשמה כשלא רצים- זה גם כח מניע לא קטן עבורינו!

גיוון מסלולים כיוונים וריצות

הגיוון מאוד מוסיף לייצר עניין חדש בכל ריצה. הוא גם בריא מבחינה ספורטיבית וטוב לרוץ על מסלולים שונים, פעם עם עליות ופעם בלי, פעם בשטח ופעם באספלט, וגם לגוון את הכיוון. צאו בכל פעם לריצה אחרת מהריצה הקודמת!

מותר להוריד עומס ולהקל

אם לא בא לכם, לא מרגישים במיטבכם, לא מתחבר… כשאתם קשים מדי עם עצמכם ומתעקשים לעשות את האימון בדיוק כמו שכתוב לכם בתוכנית, זה רק יגדיל את הסיכוי שלא תהנו או שלא תצאו בכלל. צאו לאימון קצר בהרבה, והעיקר תתחילו. כשאתם לא בזון של ריצה – תעשו את זה קליל אבל עדיפה ריצה קלה על פני זו שלא הייתה. 

הרשמו למרוץ

כנסו אל לוח התחרויות של ראנפאנל ותבחרו לכם מרוץ מטרה. אין כמו מטרה מוגדרת על היומן (ששילמתם עליה כבר) כדי לייצר מחויבות ולהכניס מוטיבציה לאימונים. 

מאת: אורי ארבל ןגיא חלמיש


תוכנית האימון האישי של RUNPANEL בזמן ובמקום שנוח לכם. המאמן: גיא חלמיש, עורך הפאנלים, יביא אתכם לתוצאות, עם הנחיה צמודה ומקצועית מרחוק והורדת סיכון מפציעות. לחצו למידע נוסף!