הפעם על הרגל מככבת מיזונו  Wave Ibuki 2 שאספתי מחיה של חנות. היא מגיעה עם תג מחיר מפתיע, סולייה קשוחה ומכוונת לקהל יעד המתגייסים שאוהבים לטחון דיונות. אחרי מעל 100 ק”מ איתה בשטח, יש לי מסקנות לחלוק איתכם.

מאת: שחר אלוש
צילם: גיא חלמיש

לחצו פה להצטרף לערוץ ראנפאנל בטלגרם!

מיזונו, חברה יפנית ותיקה ואהובה

Mizuno קיימת כבר מעל 100 שנים, ומתמחה בנעליים. לצד נעליים, יש גם ביגוד ריצה שסקרנו פה. המותג הזה לא המוני באופי שלו בשוק הישראלי אך הוא מוכר לרצים, ורבים אוהבים ומשתמשים בנעלי מיזונו במגוון פעילויות.

הWave Ibuki 2 היא נעל שטח ניטרלית, עם מחיר נוח וקשוחה מספיק כדי לשרוד התעללות של צעירים לפני צבא, לוחמים בצבא או לכל רץ שטח באשר הוא. 

Mizuno Wave Ibuki 2

 • חברה: Mizuno
 • ייעוד: ריצת שטח
 • דגם: Wave Ibuki 2
 • טכנולוגיה: x10 היא מערכת עם גומי חזק במיוחד נגד שחיקה
 • משקל: 330 גרם (מידה 42.5)
 • דרופ: 10 מ”מ 
 • מחיר: 399 ש”ח
 • יבואן: MGS – להשיג במגה ספורט, אליטל, וחנויות הספורט המובחרות

האם לקנות נעל בעלות לא גבוהה זה סיכון? 

לטעמי לא, אפילו להפך ואני אסביר. אני מודה שאני לא מאוד בררן בנעליים ולרוב נעליים נוחות לי. מאידך, אני חובב נעליים גדול, ויש לי הרבה מה להגיד על כל נעל ונעל שאני נועל. גם אם נעל נוחה לי, יש בי תקווה שאמצא נעל נוחה יותר. כן, זה אולי הרגל גרוע, אך במהלך השנים למרות שמצאתי נעליים שעובדות לי מצויין, תמיד פזלתי לצדדים וניסיתי עוד ועוד…  ולעיתים יש הברקות. 

כאן בא לידי ביטוי המחיר: בואו נודה באמת, בחנות מאוד קשה לדעת איך תהיה הנעל בריצה משמעותית. מאוד חשוב שבחנות יהיה נוח, אך תוך כדי/לאחר פעילות כלום לא מובטח. ולכן, לפני לא מעט שנים, התחלתי לרכוש נעליים המתומחרות באמצע טווח המחירים המקובל והסיבה: להנות כמה שיותר ולהוציא כמה שפחות. כשהקילומטרז’ גבוה והתוואי קשוח, יש תחלופה גבוהה, ואם אפשר שיהיה גם נוח ברגל וגם בכיס, אני בעד. כל שקל נשמר לרישום לתחרויות, חוויות ועוד. יצא לי לקנות גם נעליים יקרות, לעיתים היו שוות ולפעמים ממש לא. כך שלטעמי הסיכוי שנעל תהיה נוחה זהה גם בטווח האמצעי של המחירים וגם בטווח הגבוה.

חלק עליון (גפה)

כשהגעתי לחנות לאסוף אותה לביקורת, שמתי אותה על הרגל מיד. בלי לשים לב נסחפתי לשיחה עם מעיין על אלף נושאים, וקישקשנו כמעט שעה! כשבאתי ללכת, פתאום נזכרתי שאני בכלל נועל את הנעל. היא הייתה לי מאוד נוחה לעמידה. זה כבר שימח אותי, מפני שאני מורה לספורט ועומד הרבה על הרגליים במהלך היום. הגפה מרווחת ונעימה. אזורי הרשת מספיקים כדי לנדף בחום הישראלי, והיא צפופה יחסית, ומונעת כניסת חול, אך לא לחלוטין. חלק נכבד מהגפה מורכב מסוג של גומי המונע כניסת חול לחלוטין, מייצב את הנעל והופך אותה לעמידה בפני סלעים, קוצים ועוד. הקשירה סטנדרטית ואוחזת טוב, השרוך מספיק ארוך ובכללי המבנה לא מנסה לשלוף טריקים מיוחדים מהשרוול. אני שמח לבשר שהיא לא מרגישה צרה, שזה מאפיין לעתים את נעלי מיזונו (אגב, גם דגם ה Wave Sky הרך ומשכך לאספלט הוא רחב יחסית). ושימור הלולאה הקטנה בחלק האחורי מבורך, מפני שלא מעט חברות מוותרות עליה בשנים האחרונות.

DynamotionFit – זו מערכת ייחודית למיזונו. קיימת כבר כמה שנים ומשולבת גם בנעל הזאת. מדובר בחלק עליון הבנוי עם לולאות ורשת מתיחה. יחד, שני המרכיבים עוזרים להשפיע על תנועה טבעית. איך זה עובד? כשהרגל מתכופפת, מתפתלת ומתמתחת, Dynamotion Fit עוקב אחר התנועות ומחקה אותן. לולאות Mizuno Flex עוזרות לנעול את העקב בזמן הריצה.

עיצוב נוח

החומרים, הבדים והעיצוב אמנם חזקים ועמידים, אך במראה והעיצוב הייתי אומר שהנעל נראית רכה. דווקא אני קיבלתי אותה בצבעי ירוק והדפס צבאי, מה שנותן לה בהחלט מראה ייחודי. כמו תמיד לקחתי אותה לגן שעשועים אחרי איסוף מהגן לתשאול האמהות, למזלי זה היה קצת לפני הקורונה, ולכן הספקתי. לצערי, בעיקר הסתכלו על הצבע שאני קיבלתי, אמרו שהוא יפה ומעניין, אך לגיל 18-25. הנעל בצבעים האחרים נראית בוגרת יותר ותתאים לכל גיל.

סוליה מרכזית ותחתונה

אני אתחיל ואומר שהיא מרגישה לי קשה במקצת, למרות שלפי אתר החברה, היא סטנדרטית לחלוטין. אני מייחס את ההבחנה הזאת לעובדה שיצא לי לרוץ לאחרונה עם נעליים למרחקים ארוכים, עם סוליות שמנמנות ורכות. לעומת זאת, כאמור הנעל דווקא מכוונת לקהל צעיר ומהיר, שירצה קשיחות במידה מסוימת אך עמידות בראש סדר העדיפויות. קהל החיילים בעיקר שם דגש על זריזות, כוח מתפרץ שינויי כיוון ועוד ולכן אופי הסוליה פה מתאים יותר עבורם מאשר הרכות והשמנמנות. אין ספק שהסולייה עם מערכת הx10, שהיא בעצם מערכת עם גומי חזק במיוחד נגד שחיקה (כמו קרבון), חזקה! ניכר שלא מכל מגע עם אבן תתחיל הסולייה להישחק להישרט.

הסוליה התחתונה מציגה משהו שפחות רואים היום וחבל: אני מדבר על חלק הגומי בסוליה המתפרש על כל החלק התחתון, בלי פשרות! אין חריצים בהם אבנים יכולות להיתקע, אין נקודות רכות שאבן יכולה להתחיל “פצע” בסולייה המרכזית. נטו אגרסיבי ואני אוהב את זה. לעומת זאת האחיזה של הסולייה עדינה יחסית, אינה כוללת לוגים גדולים, גבוהים או מיוחדים. הנעל לא מתאימה לטיפוס סלעים אגרסיבי ולא לתנאי בוץ וחלקלקות. אני חושב שהסיבה היא קודם כל מטרת השימוש בנעל, שהיא שבילית, אך גם לשמור על שחיקה זהה לכל שטח הסוליה, שכן זה בעיקר מתאים לקהל היעד.

דרופ 10מ”מ

לרוב בנעלי מיזונו תראו דרופים  של 10-12 מ”מ שזה על הצד השמרני קלאסי של סקאלת הדרופים בשוק. כאן יש  10מ”מ. דרופ גבוה זאת גישה שמיזונו מאמינה בה, ומתמידה איתה למרות גישות שונות. בנעל הזאת יש את הדרופ הכי נמוך שנתקלנו בו לפחות בדגמים שיש בארץ ממיזונו. 10 מ”מ זה גבוה אך לא מאוד ואני לא הרגשתי את זה בצורה מיוחדת. 

כל עניין הדרופ הוא אישי, יש כאלו שמטורפים על הדרופ הגבוה של מיזונו, ואחרים יגידו שפחות, אך במשהו אחד אין עוררין: רץ שגיד האכילס שלו רגיש או לאחר פציעה ומעוניין להוריד ממנו עומס, הדרופ הגבוה עדיף וכאן מיזונו מנצחים. 

חסרונות עיקריים

אתחיל במשהו שהוא לא בהכרח חיסרון, אך חשוב לציין שהנעל לא הרגישה לי מתאימה לריצות ארוכות במיוחד, והייתי שומר אותך לריצות של עד 10ק”מ. בתור אחד שנוהג להסתכל טוב לאן הוא רץ, להימנע ממגע עם סלעים וכו’, האגרסיביות, נוקשות והעמידות של הסולייה פחות קסמו לי אישית. המראה השמרני למחצה לא יתאים למי שרוצה משהו זוהר ומושך עיניים. הנעל תתאים לריצות שמשלבות כביש ועפר, אך לא מתאימה למי שרץ 80% ומעלה על כבישים. הדרופ טיפה גבוה מהממוצע.

לסיכום: תמורה מעולה לכסף

אם אתם חובבי מיזונו, רצים בשבילים ואוהבים לשמור תקציב גם לתחביבים אחרים, לא תטעו כאן, זאת הנעל בשבילכם. היא נושאת איתה את כל המסורת, בלי לקחת פניות חדות. היא נוחה, עמידה הרבה מעל הממוצע, מספיק רחבה ונותנת תמורה טובה למחירה ויעודה. אין פה משחקים, היא נוצרה לפגוע במטרה מסויימת, ולדעתי מבצעת שם הייטב. קחו אותה לריצות השבילים שלכם, בלי יותר מדי לעשות חשבון לכל אבן, כי היא תגן עליכם טוב ותחזיק מעמד להרבה זמן. 

יתרונות

 • מחיר נוח
 • עמידות גבוהה
 • רחבה ונוחה
 • משקל יחסית קל
 • סולייה שמתפרשת על כל החלק התחתון

חסרונות

 • לא הכי עדכנית במראה או מושכת עיניים
 • סוליה קשה במקצת
 • דרופ גבוה מהממוצע
 • לא תתאים לרץ שבעיקר מבלה בכביש

 


רוצים לשפר בצורה דרמטית את המהירות שלכם?
לקבל תמיכה מקצועית כדי לא לעשות טעויות?
לחצו פה למידע על תוכנית אימון הריצה האישית בהנחית גיא חלמיש