מבחנים של מוצרי יוקרה, כמו ביגוד הריצה של ON running בכתבה זו, מעוררים בד”כ תגובות ביקורתיות שכן יוקרה במהותה פונה למיעוט מקהל הקוראים. עבור רוב הקוראים הכתבה הזו לא רלבנטית ולו משום שבשני העשירונים העליונים נמצאת רק 20% מהאוכלוסיה… 

של הביוקר

בד”כ כשבוחנים ציוד יוקרה יש קוראים שלא מצליחים להתחבר לזה בשום אופן, ומייד מציפים אופציות זולות יותר. “אפשר לקנות בעשירית מזה בעליאקספרס”, “יש מותג X שנותן אותו דבר ב30 שקל”. אלה רק חלק מהתגובות האלה שמקבלים. זה מובן: המניעים שלנו לקניית מוצרים הם מאוד מגוונים. כל מי שמניח שאחרים דומים לו באופן שבו הם מקבלים החלטות ומייצרים העדפות פשוט טועה. מי שמרוויח 50,000 ש”ח בחודש אינו צורך וקונה כמו מי שמרוויח 10,000. לכן יש למוצרי היוקרה קהל, ורואים אותם בכל תחום: בדיור, תחבורה, ביגוד, אוכל ועוד. יותר מזה- חלק מהרעיון שלהם הוא שרואים אותם, וחלק קריטי להצלחתם הוא שהם יקרים! 

חולצת ריצה

חולצת ריצה מדגם Tank T של און ראנינג

במבחן: 3 פריטים

את הפריטים ניתן לרכוש באינטרנט באתר ING sports יבואנית On Running וכן בחנות היבואן ברמת החיל. מי שיעשה את זה יפרד מסכום יפה של כ 600 ש”ח למכנסיים וחולצה. על המחירים מטה יש בעת פרסום הכתבה 20% הנחה לחברי מועדון ו100 ש”ח מתנה על כל קנייה מעל 400 ש”ח:

אלפים הצטרפו לניוזלטר, הכניסו אימייל פה:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים
הקבוצה השקטה של ראנפאנל – RUNPANEL בווצאפ
הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

נראות לא חייבת להיות אקסטרוורטיות

כל אחד מכיר את מכוניות היוקרה שלפעמים נדמה שכל מטרתן הוא לצעוק “יש לי כסף”. הפגנתיות של עושר מקושרת אצל רבים להצלחה, לווינריות, לחוכמה. לכן נוצרה הצעקנות הזו- היא ממלאת צורך של אנשים בהכרה ובחיזוק מהסביבה. אבל לא כל האנשים שיש להם אוהבים אקסטרוורטיות- יש גם קטגורית מוצרי יוקרה שנכנה אותם פה “פיין” (fine) – מוצרים שהם איכותיים, עם רמת גימור גבוהה, איכות טכנית מרשימה, מחירים גבוהים, אבל ללא המוחצנות. 

כאלה הם הבגדים שבמבחן הפעם: העיצוב שלהם מינימליסטי מאוד ועדין. הצבעים מתונים, עדינים ושמרניים יחסית. זה לא אומר כמובן שלא רוצים שתדעו שהם עלו הרבה- רוצים, אבל עם קצת יותר סטייל. לוגו ברור וקטן בפינה עושה את העבודה. 

 


מומלץ: לחצו פה לקבל את ערוץ ראנפאנל בטלגרם!


מכנסי ריצה 5″

המכנסים האלה הם מסגנון 5 האינץ’- מכנסיים מעט ארוכים יותר שמתאימים למי שלא חי בסרט של סאב 2:30 במועדון אתלטיקה מקצועי אלא רץ בפארק (מותר לרדת איתם מ 3, רק למען הסר ספק) – יש בחנות גם דגם קצרצר יותר. הם בגזרה צרה יחסית ולא מתנפנפת: ואני אוהב את זה. מראה המכנסיים הגדולים מדי מיצה את עצמו, והמראה ההדוק והצמוד יותר אבל לא מדי, כי זה לא טייטץ נראה אלגנטי. 

חלק אחורי רשתי, חלק קדמי חלק

מכנסי ריצה במשקל קליל 

ממש לא מרגישים אותם, גם בתוך הריצה. נוסיף פה שמשקל של בדים הוא אמת המידה לפיה מקובל לדרג אותם, וכמובן ששילוב של המשקל עם רמת הנדיפות הוא מה שאנחנו מחפשים, שכן ברטוב הכל משתנה. גם התחתון הפנימי דקיק דקיק, והכל לא סופג לחות כמעט בכלל ומנדף מעולה.

גומי רחב סטייל יוגה

החלק העליון המחזיק את המכנסיים רחב וגולש מטה אל המותניים ללא שום נקודת לחץ. הוא רך ונעים, ונראה כמו השראה מסגנון מכנסי היוגה. זה עובד יפה מאוד גם בריצה ולא משאיר שום סימן או חוסר נוחות. אגב, מלפנים יש פס כזה כאילו של רוכסן אבל זה אלמנט עיצובי בלבד- המכנס ללא פתח מלפנים. אבל זה מחייב מידה מאוד הדוקה כדי שישב עליכם מצוין ולא ינזול למטה. און הולכים על צמוד יחסית.

גומי רחב ונעים סטייל יוגה

הלחמות וחיתוכים מינימליסטיים

מבט אל הפרטים הקטנים מראה טכנולוגיה ברמה שמעל לסטנדרטי: חיתוכים דקיקים ללא צורך בתפירת קצוות, הלחמות נקיות ושטוחות לגמרי, מעברים רצופים בין רשת צפופה לרשת מעט הדוקה יותר… ביצוע מרשים ועדין.

Fine!

כיס ענק מאחור לסלולרי

זה משהו מאתגר מאוד. סמאטרפונים הם גדולים וכבדים, וכדי שכזה כיס יעבוד במכנס ריצה, המכנסיים חייבים להיות הדוקים מאוד על הגוף. הטלפון צריך להיות מוחזק צמוד לגוף חזק וזה אומר שחייבים מידה שהיא בול בדיוק ממש. אצלי הייתי רוצה עוד הצרה קטנה כדי שהחלק הזה ישב עוד יותר חזק. 

זה עבד, היה נוח יותר להחזיק את הסלולרי בכיס מאשר ביד, ולכן אני מכתיר את זה בהצלחה, אבל פאוץ’ מאוד שטוח עם אפשרות הידוק לחנק המותניים עדיין עדיף בעיני לדבר הכבד הזה. הכיס מכוסה בכפל ולא בסקוץ או רוכסן- יתרון כששוכבים על הגב לכפיפות בטן בלי דברים מציקים מאחור, אבל פחות בטוח מעם רוכסן למפתח. 

אלסטיות

כל המשתנים האלה של דיוק, חיתוכים, משקל, הלחמות יפות ושטוחות, ורשת מאווררת מאוד עוברים מהמכנסים  גם אל החולצה והגופיה. שתיהן לא מהז’אנר המתנפנף המוכר. פה אדבר מעט על סוג של חסרון והוא רמת אלסטיות נמוכה יחסית של הביגוד. מצד אחד הוא מיועד לרצים דקיקים יחסית בסגנון שלו- לבעלי מבנה אתלטי להתרשמותי. אם יש לכם כתפיים מאוד רחבות או יתרות רקמה שומנית תצטרכו לרכוש מידה אחת מעלה. 

יש לכם מלא כסף? אל תעשו חשבון

אם הכל טוב בפרנסה שלכם, שווה להחזיק זוג אחד כזה לפחות, ולראות איך הוא עבורכם. ולכל האחרים? נו די, אל תכעסו… ננחם אתכם בחוק התפוקה השולית הפוחתת: ההבדלים בין מוצרים מאוד יקרים לאלה שמתחתיהם אינם גדולים כהפרש המחיר. רציונלית לא צריך לקנות הכי יקר, כי מקבלים את רוב התועלת ברמות שמתחת. אבל היי, אני מאחל גם לכם להרוויח יותר אבל ביושר, ולקנות כי אתם רוצים, לאו דווקא כי אתם חייבים או צריכים. 

מאת: גיא חלמיש
(רוצים להתאמן איתי? לחצו פה)

תוכנית האימון האישי של RUNPANEL לריצה: רוצים לשפר בצורה דרמטית את המהירות שלכם? לקבל תמיכה מקצועית כדי לא לעשות טעויות? לחצו פה למידע על התוכנית האישית