חברת 2XU היא אחת הפעילות והמוכרות ביותר בשוק הישראלי, והיא גם מקפידה להופיע בהרבה מאוד אירועי ספורט בישראל. קיבלנו את מכנסי הקומפרשן הארוכים שלהם מהסדרה הכסופה בביקור אצל צחי מ ProRunner והנה הרשמים.

מאת: גיא חלמיש

ביגוד לחץ בקצרה

על תחום ביגוד הלחץ כתב אצלנו בעבר הפיזיותרפיסט אור לין ומומלץ לקרוא: האם זו אמת או אגדה? בקצרה- מדובר בביגוד ספורט הדוק במיוחד שתוכנן לתת אפקט שמזכיר חבישה. המטרה היא להשפיע על זרימת הדם לשרירים, ולשפר את זרימת הדם הורידי בעיקר החזר שלו, למנוע הצטברותו, ולשפר את ניקוי תוצרי הפעולה השרירית ובכך לשפר התאוששות. יש ויכוחים ודיעות האם זה עובד- אני אלא אכנס אליהן כרגע אלא אבחן את זה כמו כל מוצר ריצה אחר: איך זה הרגיש, למי זה מתאים ולמי פחות.

פיצ’רים ותאור היצרן

היצרן כמובן שמתאר את היתרונות של ביגוד לחץ, ומסביר על העטיפה שהוא מספק את הקומפרשן החזק ביותר, עם יותר תמיכה בשרירים שמייצרת (לטענתו) תפוקת כח גבוהה יותר. הוא מסביר שהביגוד מסייע להפחית כאבי שרירים ונזק להם, באמצעות הפחתת הניעור שלהם בזמן התנועה, ושהוא משפר התאוששת באמצעות קומפרשן הדרגתי.

קומפרשן 2XU

  • דגם: מכנסי קומפרשן באורך מלא, של 2XU, סדרה כסופה.
  • עשויים מבד PWX שמספק כח וגמישות אופטימליים להגן על שרירי הרגל.
  • חוט קשירה במתניים
  • כיס פנימי קטן
  • תפרים שטוחים להפחתת שפשופים ונוחות רבה יותר
  • אריגים להגברת נידוף, רחקת לחות וזיעה
  • אנטיבקטריאלי
  • הגנה משמש: UPF +50
  • מחיר: 470 ש”ח. לעמוד המוצר באתר פרוראנר

2XU פרוראנר

צמוד לאללה

תראו, ההתחלה היתה מצחיקה- היבואן הציע בנדיבותו שאבחן גם חולצה וגם טייץ / מכנסיים. לבשתי את המערכת ההדוקה במיוחד הזו על כל הגוף ובקושי יצאתי מתא המדידה מהפדיחה- זה באמת יותר מדי… טריאתלטיות שהיו בחנות התפקעו מצחוק וגם אני- זה היה מוזר. אני חייב להודות שגם חולצות הלחץ בד”כ פחות נעימות לי.

מסקנה- ביגוד לחץ מלא יכול להתאים בתור שכבת בסיס איכותית במיוחד בחופשת הסקי שלכם, אבל לא  כשכבה חיצונית מלאה. איך בכל זאת זה עובר אופנתית? בשילובים: מכנסיים בלבד עם חולצת ריצה רפויה יותר (אך לא מדי) מעל.

טייץ 2XU

מידות – קטע חשוב בלחץ

על הקופסא טבלת מידות מפורטת ומורכבת. צריך קצת להתרכז ולהבין איפה אתם בתוכה. כדי לעשות את זה כמו שצריך חייבים סרט מדידה של חייטים, ולמדוד היקפים. הביגוד הזה בנוי על התאמה והדיקות רבה ולכן צריך דיוק ובחירה נכונה:

2XU – המכנסים

ב ProRunner היו שתי רמות מכנסיים של 2XU- זו שבמבחן פה עם עיטורי כסף ולידה גם רמה גבוהה יותר עם עיטורי זהב. בבדיקה בחדר ההלבשה לא חשתי הבדל דרמטי בין שתי הרמות והחלטתי לבחון את רמת צבע הכסף שעולה מעט פחות (אולם עדיין- זה בהחלט מוצר פרימיום והשקעה גבוהה יחסית למכנסי ריצה “רגילים”).

ברמת הפיצ’רים – יש פה כיסון קטן פנימי ללא רוכסן או סקוץ’ למפתח, שרוך הידוק, ואת העיטורים הכסופים היפים שנותנים לזה טאצ’ מהיר. הסוגרים בסוף שרוולי הרגליים מינימליסטיים ונעימים וכך גם בפתח המותניים.

ביגוד קומפרשן 2XU

שלושה רבעים או ארוך מלא?

זו אחת ההחלטות הראשונות בקניה- האם ללכת על ארוך מלא או שלושה רבעים. יש לי ממבחנים קודמים גם דגם לחץ של חברה אחרת באורך ¾ וטייטס נוסף שאינו לחץ ב ¾ – והפעם ולכבוד החורף החלטתי לקחת את הגרסה הארוכה. זה נעשה גם על בסיס העובדה שהגעתי למסקנה שממילא אני בוחר בטייץ האלה על חשבון מכנסי ריצה מאווררות, בעיקר במזג אוויר קר.

עוד יתרון לארוך- בשלושה רבעים, תמיד התוספת שאחרי הברך מצליחה להציק מעט. ההחלטה הזו התבררה כמעולה, וכעת אני חושב שזה עדיף. למרות תחושת האוורור הקרירה והנעימה בחלק החשוף, גם בימים קרים, היתרון של מכנס ארוך שהוא פשוט יושב טוב יותר על הרגליים, לא זז, לא מתקפל, וברמה האתלטית והתפקודית זה מרגיש נעים יותר בעיני. נכון שזה יתאים לימים קצת יותר קרים מהגרסאות המקוצרות.

לבישה- חליפת גלישה לריצה

הלבישה אתגרית ומזכירה חליפת שחייה או גלישה רק דקיק בהרבה: משחילים את הרגליים והמכנס מתנגד. הוא הדוק, וזה מחייב משיכה הדרגתית של הבד בעדינות בלי לקרוע, עם החלקים הרכים של האצבעות ולא עם הציפורניים, מהחלק התחתון בשלבים כלפי מעלה. בכל נקודה שבה יש מפרקים- דהיינו ברכיים ומפשעה צריך לייצר מעט יתרת בד, או פחות מתח, ובמקומות השריריים אתם רוצים את הלחץ- ושם זה מתוח ומהודק.

בסה”כ כל המכנס מהודק וצמוד מאוד.

ניהול טמפרטורה- חורפי בעיקרון

יצאתי לרוץ בכמה רמות של טמפרטורה. לתחושתי הסוביקטיבית (תפישת קור היא דבר מאוד שונה מאדם לאדם, אני רגיש יחסית לקור)- המכנס מעולה לטווח שבין 5 ל 15 מעלות- כלומר לרוב החורף הישראלי. כשרצתי בסביבות ה18 מעלות ומעלה סבלתי מחום. לא ניסיתי לרוץ קרוב לאפס.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

ריצה בלחץ עם 2XU

טוב, זה נעים להרגיש את זה ולרוץ עם ה 2XU. אני אוהב את התחושה בטייץ קומפרשן על שרירי הרגליים. הטענה הזו של הפחתת הויברציות של השריר, יש בה משהו לטעמי. במיוחד עבורי כרוכב אופניים ולא רק רץ- לטריאתלטים ורוכבים, שגם רצים, יש הרבה שרירים ברגליים שהם סתם משקל עודף מהאופניים שמפריע לריצה. לתחושתי הסוביקטיבית זה אכן “מחזיק” את השרירים האלה שמתנדנדים להם ומאטים אותי בריצה, ולכן אולי זה גם מתורגם למהירות גבוהה יותר. לגבי כל טענת ההתאוששות, אני מתקשה לראות את זה קורה בדגם הזה, כיוון שאני לא לובש מכנסי לחץ לריצה לאחר הריצה- זה אולי מורגש בשרוולים שמשאירים אותם לאחר האימונים על הגוף.

חסרון מסוים מצאתי בהשפעה על טווח התנועה, שם באזור הארבע ראשי (החלק הקדמי העליון של הרגל) יש תחושה מסוימת של הפרעה להרמת הרגל- מה שיכול דווקא להגביר מאמץ בריצה. לתחרות לא אקח אותם, אם כי זה עודד אותי לרוץ בצעדים קטנים ומהירים יותר, ואולי דווקא מספק איזה אפקט אימוני. יש יגידו שיש בזה יתרון. 

2XU

סיכום

הוא מתאים לריצה בימים קרים, נוח לי, מרגיש טוב, ומכניס אותי עם ההדיקות והקומפרשן למצב נפשי של ביצועים גבוהים- אפקט שמכנסיים רגילים לא מספקים. בצד החסרונות מעט הגבלה לטווח התנועה ומחיר לא נמוך, אבל בסוף זה הפך להיות מכנס הריצה העיקרי שלי בימים הקרים של החורף, מה שמעיד על איכות כוללת מצוינת ותחושה טובה.

מאת: גיא חלמיש

 

 


נרשמים פה לערוץ הטלגרם של ראן-פאנל: https://t.me/RUNPANEL