יש לכן אירוע חשוב שעומד להגיע? יש דרכים מסוכנות ויש דרכים טובות להוריד משקל לקראתו. חן סלומון, מאמנת פילאטיס נתקלת לא מעט בפתרון דיאטת הבזק והצום אצל נשים, במיוחד לקראת אירועים חשובים. הנה מה שיש לה לאמר על כך: 

מאת: חן סולומון

דיאטות בזק?

מאוד מעניין להבין מדוע נשים רבות הנחשפות למידע על הסכנה והנזקים הגופניים הנגרמים כתוצאה מדיאטות בזק, בכל זאת בוחרות בדרך הזו ומתעלמות מכל אותן נורות האזהרה? על אף הנזקים הצפויים לא מעט אנשים יטלו את הסיכון ויבחרו בדרך הקצרה והמסוכנת. במקרים רבים לחץ של זמן מהווה גורם תורם להחלטה בשל הכנה למאורע גדול: אירוע משפחתי, דייט, קיץ והנגזרות מכך – בגדי הים. זה נושא מטריד שראוי להתעכב עליו. 

אני רוצה  להודות על המזל הכי גדול שלי. על שגדלתי בתקופת זמן ש”מעריב לנוער” היה אולי הגורם הכי אינפורמטיבי שנחשפתי אליו. ולמה זה “מזל”? מאחר והיום כמות המידע, הסרטונים, התמונות והפרסומים המועלים לרשת בנושא האוכל היא בלתי נתפסת. כל אחד יכול לעלות סרטונים ולהמליץ על איזו דיאטת בזק, שמשילה מגופנו עשרות קילוגרמים תוך שבוע בלבד. אני נחשפת לסרטונים בהן נערות מלמדות אחת את השנייה כיצד לצום בשביל להשיג בטן שטוחה. יש בכך סיכון גדול כיוון שהקהל מהצד השני שצמא לשינוי מאמין שיש דרך כזו. דרך קצרה מאוד שתוך כמה ימים בודדים תסייע לה להשיל משקל רב.

 


אל תפסידי כתבות מעולות- הרשמי לניוזלטר השבועי שלנו:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים


דיאטת בזק והרעבה עצמית? אל תעשו את זה!

אתם יודעים מה? זה נכון! הרעבה עצמית, דיאטת בזק, צום, אכן גורמים לאיבוד משקל. ובדרך לשם אנו מאבדים עוד כמה דברים, כמו אנרגיה, ירידה במצב הרוח שעשויה להוביל לדיכאון וחרדה, איבוד שיער, האטה בקצב חילוף החומרים בגוף, הפסקה של המחזור… הגוף מכריז על מצב מצוקה ונכנס למגננה! המערכות לא מקבלות אנרגיה ממזון, ולכן כדי להשאיר את המערכות הכי חשובות בגוף בתפקוד הגוף מוציא הרבה פחות אנרגיה כדי למזער את הפגיעה במוח, מערכת הנשימה והלב. הנזקים שעלולים להיגרם לגוף מדיאטות בזק עשויות לפגוע בגוף לטווח הרחוק. 

מתקבלות אצלי לא מעט הודעות בנושא, בעיקר מנשים, שאינן מבינות כיצד ניתן להמשיך לאכול מזונות כאלה ואחרים שנחשבים ל”משמינים” ולהשיל משקל. מאחר והמשוואה שלהן מאוד פשוטה: פחות אוכל = ירידה במשקל. כך קורה שהן מצמצמות עצמן לצריכה מינימלית של קלוריות על מנת להשיל במשקל. על אף הניסיונות שלי להסביר את הנזק, אני ממש מרגישה לעיתים שאני ניצבת בקיר בטון עיקש. 

דיאטת בזק

שקלת לעשות דיאטת בזק לקראת אירוע חשוב? קבלי טיפ  

אני מאמינה שאדם המגיע למאורע מסוים ולחוץ להסיר ממשקלו, הוא אדם שמשקל עודף מפריע לו בחיי היום יום, והאירוע (חתונה/ בר-בת מצווה וכו’) רק דוחק אותו לפינה. התוצאה היא לחץ, החלטות נמהרות, הידרדרות אל דיאטת בזק שבטווח ארוך יכולה לפגוע במאמץ לשמור על משקל תקין ויכולה ליצור נזק. 

ההמלצה הכי חמה ובריאה שאוכל לתת לאותם אנשים, זה להחליט הפעם לעשות תהליך אחד ממוקד שאינו קושר אותם לאילוץ חיצוני כלשהו אלא מתוך כוונה אמיתית לחולל שינוי בחייהם. הרי אירועים חשובים יש לנו בצורה מחזורית כזו או אחרת תמיד, ולכן – הדרך הנכונה להוריד משקל היא לנסות ולהפריד בין האירועים לעניין הדיאטה. 

אם האירוע נמצא שם ביומן ורק הוא שיכניס אתכן למוטיבציה? אל תעשו את זה בחודשים האחרונים לפניו. התחילו חודשים רבים לפני כן, ולא ברגע האחרון. עשו את זה רק עם אנשי מקצוע בתחום, וקבלו עליכם את העובדה שהתהליך עשוי לקחת זמן. ככל שנתמיד באותו תהליך ונסגל לעצמנו את השינויים הללו. התהליך ידבוק בנו ויהפוך לחלק משגרת היום ולא למלחמה. הבטחות ה”קסם” ייעלמו כקסם. 

כשאוכלים נכון, כשמקפידים על שינה טובה, מפחיתים את הלחץ, עוסקים בפעילות גופנית וכשמקפידים על שתיית מים ולא מזניחים את הגוף, התוצאות מגיעות. רק טיפה יותר לאט. 

 

מאת: חן סולומון
בעלת סטודיו לפילאטיס מכשירים (ברח׳ התאנה 96, מושב סתריה – צמוד לרחובות) ומאמנת לאכילה בריאה.