ב 4-5 במאי השנה, מוזנק מרוץ שליחים הר לעמק‘. המרוץ החברתי של ישראל, רץ השנה ה 15 והפך כבר למסורת. מרוץ שליחים ייחודי המשלב הווי קבוצתי עם ריצה אישית. ריצה בטבע של נופי צפון הארץ. ההרשמה בעיצומה, מהרו להבטיח את השתתפותכם.

מאת: הר לעמק
תמונות: צלמי שוונג
לאתר הרישום

מרוץ חברתי ללא מטרות רווח

הר לעמק הוא אחד המרוצים האהובים בישראל ופורצי הדרך שבהם. הוא מאוד ייחודי בכך שאינו למטרות רווח: הוא מופעל בידי עמותת חברים מהישוב תמרת בעמק יזרעאל, והוא אמור לסיים כל שנה במאזן אפס. כל התקציב, האנרגיות, ההשקעה והעניין – הוא בעצם פעולה של רצים למען רצים!

תנועת השליחים

הר לעמק יצר תופעה חדשה בישראל. עד ל 2009 כשהוזנק לראשונה לא ידענו מהם מרוצי שליחים. התופעה התעצמה כשלאורך השנים אימצו אותו מקומות עבודה וארגונים, צוותי חברים, וכולם ראו בו אתגר משותף של עבודת צוות. אחרי שהביא את הקונספט הוא זכה לחיקויים רבים בישראל, אבל הצליח לשמור על מקום מוביל כמרוץ השליחים הגדול ביותר. מדבקת ה M2V שלו הפכה לאחד מסמני ההיכר השקטים של קהילת הרצים. 

ריצת שטח

צילום: צלמי שוונג

6 אנשים? אתם צוות! 

מרוץ הר לעמק הפך לתופעה שהיא מעבר לריצה.  החיבור של צוות של אנשים למטרה אחת משותפת הוא סמל לשתוף פעולה, לביחד. לרצונות ומאווים משותפים. לרצון האנושי להתחבר ולפעול בקהילה. נוצרו קבוצות ריצה לזכר…, קבוצות גיבוש למנהלים, קבוצות של יחידות מיוחדות בצבא וכוחות הביטחון, להורים וילדים, למורים ולתלמידים, קבוצות העָצמה לנוער במצוקה, לבעלי צרכים מיוחדים עוד ועוד. הסתכלו סביבכם: עם מי הייתם רוצים לרוץ ומהי המטרה הנשגבת, הנוספת על ריצה שתסמל הקבוצה שלכם? 

175 ק”מ מנקודה לנקודה

יש בו עוד ייחוד מאתגר: זהו מרוץ שטח מנקודה לנקודה. השנה מקצה השליחים יזנק מהגן הלאומי ארבל. שינוי זה מצמצם את שטח פריסת המרוץ, מקל על ההתנהלות הלוגיסטית של הרצים ומאפשר למארגני הארוע שליטה תפעולית טובה יותר.

השנה יתחלקו המקטעים בהם ירוצו הרצים ל 18 מקטעים, בממוצע 10 ק”מ שטח למקטע במידה ואתם קבוצה של 6. יש אפשרות גם לקבוצות של 9 רצים, כך שהנטל פוחת לכל רץ. נתיב הריצה משולט ומסומן באמצעות כ – 2,000 שלטי חצים מחזירי אור המוארים בלילה בתאורת לֶד. איכות הסימון פותרת לחלוטין את הרץ מהדאגה לניווט והתמצאות בשטח ביום או בלילה. כמובן שיש גובה מצטבר במסלול כזה, מה שאומר שלא כל הקטעים שווים ברמת הקושי שלהם.

חצי מרתון מקצה אישי כ 21 ק”מ על בסיס שני הקטעים האחרונים של מסלול השליחים עם זינוק וסיום בתמרת.
אולטרה מרתון מקצה אישי כ 53 ק”מ על חמשת הקטעים האחרונים של מסלול השליחים. זינוק בתחנת משמר העמק סיום בתמרת.

 

הר לעמק

צילום: צלמי שוונג

קצת מנהלות- איך נרשמים? 

בתאריך ה 15/1 יפתח אתר הר לעמק עבור רישום להרשמה מוקדמת בעלות: 310 ש”ח. ב 15/2 ההרשמה תהיה רגילה בעלות של 340 ש”ח לרץ. ההרשמות לחצי מרתון – 190 ש״ח, ואלטרה מרתון – 290 ש״ח.

לאתר הרישום