ביום שישי ה 29.03 התקיים מרוץ סביון ה-11, ע”ש עומר (ניניו) חי. קיבלנו מרוץ מצוין, שסאקוני לקחה עליו חסות ראשית, ומזג אוויר מושלם. 3 פאנליסטים ובהם רון סיטנר הגיעו לדגום את המרוץ.

ניתן להירשם פה למרוץ סביון 2023 ב 5 למאי: לאתר האירוע

מרוץ סביון: הקאדילק מראה את הדרך, כמנהג המקום

בוקר המרוץ, קמים מוקדם, מוקדם מאוד

במרוץ ניתן להשתתף באחד מארבעת המקצים, 10 ו 5 קילומטרים תחרותי, 2 קילומטרים תחרותי עד גיל 16 ומרוץ אפרוחים ל 400 מטרים.

מתחם הזינוק והסיום ליד בית התרבות

מקצה 5 הקילומטרים בו לקחתי חלק נקבע לשעה 07:30 בבוקר שבו הזיזו את השעון לשעון קיץ. אני לא בטוח כי מארגני המרוץ לקחו את זה בחשבון, אך בחושך מוחלט אני יוצא לדרך במטרה להיכנס ליישוב עד 06:30, כפי שפורסם באתר המרוץ. 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

גיאחה הלך על ריצה קלה ולא מחייבת הפעם ב 10 ק”מ. מי שהגיע מוקדם כמוני וכמו דנית נכנס, ליישוב ומי שלא- כמו גיאחה קיבל הליכת חימום של כק”מ לנקודת הזינוק. אינדיקציה נוספת לייחודיותו של האירוע התקבלה עוד לפניו, כאשר התגלה שהתור (הקצרצר) לשירותי הגברים ארוך מזה של הנשים- שזה אירוע יוצא דופן וראוי לציון עיתונאי.

מפגשים בדרך לזינוק

סיבוב היכרות בסביון

זוהי הפעם הראשונה שלי במרוץ סביון והאמת שזו הפעם הראשונה שלי בסביון בכלל. עד כה ידעתי כי סביון הינו אחד היישובים האמידים בארץ ומבחינה ספורטיבית הכרתי את היישוב בעקבות קבוצת הכדור-יד שלו, שבהחלט ידעה ימים יפים יותר.

מתחם הזינוק והסיום

לקראת המרוץ אני מבצע חיפוש בפייסבוק אודות מרוץ סביון ב”קבוצת חובבי ריצה”. ניסיתי להבין לאן פני מועדות. האם המדליות בסוף המרוץ מזהב אמיתי? שאל אחד מחברי הקבוצה,  אחר תהה האם יחלקו קאוה במקום מים בעמדות השתיה…

הצטרפו לערוץ שלנו:
הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

מזהב אמיתי?

כשניסיתי לדלות מידע ולהבין האם המסלול מישורי או הררי, הכינו אותי להרים, הרים של כסף. אם לשים את הצחוק בצד, מדובר במרוץ קטן, מאורגן בצורה יעילה, משפחתי וחם.

זינוק 10 קילומטרים

6:30 והשמש מתחילה לעלות

אני מתקרב לעמדת חלוקת הערכות. יש לציין לטובה כי הייתה אפשרות לאסוף את הערכות בערב לפני המרוץ- כך צריך, במיוחד בתחרויות מקומיות שחלק ניכר מהמשתתפים בהן הם תושבי המקום והסביבה.

מתחם חלוקת הערכות

החלוקה מתבצעת במהירות ולאחר התארגנות קצרה אני מתחיל בחימום לקראת מקצה 5 הקילומטרים. ההרגשה באזור מנומנמת מאוד. רכב המארגנים תוחם בסרטים את המסלול בזריזות ו 15 דקות לפני תחילת המרוץ אני מוצא את עצמי לבד על קו הזינוק.

גיאחה מספר על איסוף יעיל ומהיר גם לקראת מקצה ה 10 קילומטרים, למרות שהגיע הרבה יותר מאוחר ממני: ללא תורים, ללא עיכובים. הכל מתוקתק היטב.

לא התעוררו?

ייתכן כי ההרגשה המנומנמת אשר התחילה בקו הזינוק ונמשכה לאורך המרוץ ואף אחריו הינה בעקבות הזזת מחוגי השעון שעה אחת קדימה בלילה שלפני המרוץ. לפי הנתונים נרשמו למקצים התחרותיים 1392 רצים אך לפי התוצאות סיימו את המרוץ רק 1114 רצים, כ 20 אחוז מהרצים הרשומים לא הגיעו לאירוע.

ובשטח- לא מעט כאלה שרצו ללא מספרים. האם זו תופעה?

הרצים המנוסים, אשר רגילים לצאת לאימונים בבקרים קרים וחשוכים פחות הושפעו משינוי זה, על זה יעיד רץ אשר עמד לצידי על קו הזינוק וסיפר לי כי הגיע הבוקר מקרית מוצקין במיוחד בשביל המרוץ. ייתכן כי רצים צעירים ותושבים מקומיים העדיפו להשלים את שעת השינה מאשר לצאת ולרוץ או לעודד במרוץ.

המרוץ יוצא לדרך בדיוק בזמן

במזג אוויר מושלם לריצה. אם אנו רגילים שבמרוצים מוביל את הרצים אופנוע, אז בסביון מדובר בקאדילק. ג’יפ למקצה 5 הקילומטרים ורכב מנהלים למקצה 10 הקילומטרים. מי אמר סביון ולא קיבל?

לזכרו של עומר: לוחם מגל”ן שנפל ברצועת עזה ב-2014

הרצים מקבלים פה סיבוב נחמד ביישוב היוקרה הזה, עם הצצה אל רחובות האחוזון העליון. בסה”כ האווירה נחמדה ונעימה, המקום שקט, וכיף לרוץ פה, ולהתבונן בבתים, או בגדרות הגבוהות המסתירות אותם. המסלול אינו מישורי אך גם לא ברמת קושי גבוהה מידי. ישנן מספר עליות וירידות לאורך הדרך אשר עוברת כולה בתוך היישוב. נקודת הזינוק והסיום נמצאות באותה נקודה – סמוך לבית התרבות.

על קו הסיום

מחכים לרצים מים, מגוון פירות וארטיקים. כל מה שרץ יכול לבקש לאחר הריצה. ברחבת בית התרבות עומדים הדוכנים של הספונסרים ולצידם עמדה של בית חב”ד ושל תיווך נכסים. אז לא, אני לא רוצה להניח תפילין כרגע וכן, אני מאוד רוצה לקנות נכס בסביון, אבל… אני עוד משלם את התשלומים האחרונים של נעלי הריצה הקודמות.

גיאחה מצלם לאחר המרוץ

בינתיים מקצה 10 הקילומטרים יוצא לדרך ואני מחכה לתוצאות שמגיעות במהירות ללוח התוצאות סמוך לבמת חלוקת הגביעים (המוזהבים). מבחינה אישית עמדתי במטרה שלי, 5 קילומטרים בפחות מ 20 דקות (19:12) לקראת מרוץ 10 קילומטרים בוינה בשבת הבאה. המרוץ מגיע לסופו וזה זמן לפגוש מכרים וחברים, מרוץ סביון בהחלט מרוץ משפחתי וניתן להרגיש את זה באוירה. אני מאמין שאחזור למרוץ סביון גם בעתיד.

אבירם פריג’ מאדרנלין- מתעד המרוצים של ישראל

מי שלא מכיר את סביון והמרוץ גילה בדיעבד שיש שם בית קפה ולא מעט מרצי המירוץ התיישבו להם לארוחת בוקר מפנקת ושיח, ממש בבית התרבות מול רחבת האירוע – בשנה הבאה נארגן קצת יותר חברים ונתפוס לנו שולחן להעביר בכיף את אחרי המרוץ. לצערנו פעמים רבות מדי מסתיימים האירועים בזליגה איטית וחסרת טקסיות אל המכוניות בסוף הריצה, כשאין שום דבר מעניין לעשות או מקום לשבת בנוחות בסיומם.

נקודה נוספת למחשבה, אם קו הסיום נמצא סמוך כל כך לגלידריה, אז למה לא לפתוח אותה בשעות המרוץ? יש ימים שאנו, הרצים, מרשים לעצמנו לאכול גלידה. גם אם זה ב 8 בבוקר 😉

תוצאות

10 קילומטרים:

גברים:

1- ימהרן יוסף 32:25

2- איתמר לבנון 32:27
3- יגאל לב 34:12

נשים:

1- רוני כהן 43:00
2- טלי גודביץ 43:18
3- עינב טל 44:50

 

5 קילומטרים:

גברים:

1-שחר עגור 15:58

2- דורון כספי 16:22

3- דגסאו אזז 16:50

נשים:

1- כראוון חלבי 18:01

2- אורי ניר 20:07

3- נוגה גוטליב 20:07

מאת: רון סיטנר
רון סיטנר, מאמן כושר אישי ושחקן נוער בכדורסל בעברו. השתתף מטעם ע.ל.ה רעננה בתחרויות אתלטיקה שונות ואליפויות ישראל, בדגש על קפיצה לרוחק. חזר לעסוק בעיקר בריצה במטרה להשוות את שיאיו האישיים מהתקופה בה היה מתחרה בזמן התיכון. מאז השגת המטרה מציב לעצמו יעדים חדשים ורודף אחריהם.