מה מעניין את הקוראים של פיטפאנל? איזה כתבות הכי אהבתם והכי הרבה אנשים קראו בשנת 2021? אחת לשנה אנחנו בודקים ומזמינים אתכם לקבל את המלצת חוכמת ההמון של קוראי הפאנל על 10 הכתבות המובילות באתר: 

מקום ראשון: איך להוריד אחוז שומן – 10 טיפים להגעה לגוף חטוב יותר

גוף חטוב יותר הוא גוף עם יותר מסת שריר ופחות אחוזי שומן. הנה כמה טיפים מצוינים ששווה להקפיד עליהם כדי להוריד את אחוז השומן בגוף. כ 4000 אנשים קראו את זה בפיטפאנל אבל הכתבה הזו היתה להיט גם בראנפאנל ובייקפאנל. כנראה שזה מעניין אתכם. אם לא קראתם כנסו: 

איך להוריד אחוז שומן?

מקום שני: מה זה אימון היט HIIT ואיך תוכלו לבצע אותו בעצמכם

אימון היט הוא אימון המשלב אימון אירובי ביחד עם אימון כח (התנגדות) לכדי אימון אחד אינטנסיבי, קצר ועצבני. וכן – כייפי לאללה! כ 3300 אנשים קראו את הכתבה שכתב גיא חלמיש מייסד הפאנלים. כנסו ללמוד על זה גם אתם:

מה זה אימון היט?

מקום שלישי: איך נראית תוכנית אימון אמיתית בחדר כושר

המאמן המוסמך תומר בן ישראל מזכיר לנו את הפעם הראשונה שהמדריך בחדר הכושר כתב לנו תוכנית אימונים אבל מציג גישה מקצוענית יותר מזו שברוב המקרים מקבלים: חתיכת נייר עם רשימה של תרגילים אינה תכנית אימונים. כ 2200 אנשים קראו כיצד  זה צריך להראות באמת: 

איך נראית תוכנית אימון אמיתית בחדר כושר?

 

מקום רביעי: האם כדאי לשתות קפה לפני אימון? שאלנו תזונאית

“כדאי לך לשתות כוס קפה לפני האימון שלך”. אם אתם מתאמנים ברכיבה, ריצה ואפילו שחייה כנראה ששמעתם את המשפט הזה לפחות פעם אחת בחיים. קרן אן גיימן כותבת לפאנל שבניגוד לכל מיני עצות שהן מעין מיתוס דווקא במקרה הזה יש היגיון בהמלצה. קראו מדוע: 

האם כדאי לשתות קפה לפני אימון?

מקום חמישי: 10 שיטות אימון אפקטיביות לחיזוק סבולת שריר וכח עם משקולות

אימוני חדר כושר, אימונים בחוץ עם משקל גוף או באמצעות אביזרים שונים, היא פעילות שרירית מקומית כנגד התנגדות כמו משקל גוף, משקולת, מכונה, פולי וכו’. בכתבה זו נסקור את שיטות אימון כח שונות לביצוע חזרות ושינויי משקל. סיכם גיא חלמיש מתוך קורס מאמני חדר הכושר המצוין של מרכז יובל בכפר תבור: 

10 שיטות אימון כח אפקטיביות!

מקום שישי: עיסוי ספורטאים – האם הוא עוזר למשהו או שגם זה מיתוס?

יש אנשים שאוהבים את זה לבד, יש כאלה שמעדיפים את זה בזוגות. חלק אוהבים את זה עדין חלק מעדיפים את זה כואב. כמובן שאני מדבר על עיסוי ספורטאים. ג’ניה מלמן בודק ב FITPANEL האם הוא אפקטיבי? ואם כן למה? כנסו: 

 עיסוי ספורט – האם זה אפקטיבי?
שמירה על כושר

מקום שביעי – טיפ מהתזונאית: 6 מזונות טבעיים לאימונים אירוביים ארוכים

איך דואגים לשמור על מאגרי האנרגיה במאמצים אירוביים ארוכים של מעל לשעה? אחרי שעה של ריצה בממוצע, מאגרי האנרגיה הזמינה בגוף שלנו מתרוקנים. אם לא נחדש אותם המשך הריצה יהיה קשה ואם מדובר בריצה ארוכה מאוד (כמו מרתון) ההמשך לא יתאפשר.  לכן, קרן אן גיימן כותבת לפאנל שחשוב לשמור על רמה מספקת של אנרגיה בעזרת אכילה בזמן ריצה – בכתבה הבאה נבין כיצד: 

6 מזונות טבעיים לאימונים אירוביים

מקום שמיני: עקרונות לבניית תכנית אימון בחדר כושר

לא ניתן לקבוע ששיטת אימון אחת היא “הכי טובה”- שתי תוכניות שונות יכולות להכיל את העקרונות הנכונים, ומספר תוכניות יכולות להשיג את אותה מטרה. אין לנו נוסחאות קבועות לאימון מתאמנים בחדר כושר אבל יש על עקרונות שידוע לנו שעובדים. סיכם גיא חלמיש מתוך קורס מאמני חדר הכושר המצוין של מרכז יובל בכפר תבור:  

עקרונות לבנית תוכנית אימון בחדר כושר

מקום תשיעי: המרכיב הלא מוערך מספיק לירידה במשקל

ירידה במשקל או שימור משקל הם לא קרב שווה לכל אדם: כולם מכירים את אלה שאוכלים מה שהם רוצים בלי להשמין, בזמן שאחרים מסביב נאבקים בדיאטה ובמלחמה כדי להרזות. המאמן תומר בן ישראל נכנס לעומק ומראה כיצד מרכיבים שונים בהתנהלות שלנו משפיעים על אפקט ההרזיה: 

 המרכיב הלא מוערך לירידה במשקל

מקום עשירי: 4 דקות ואתם בכושר – איך עושים טבטה כמו שהתכוון המשורר

איזומי טבטה הוא פרופסור יפני בקיוטו, חוקר בתחום הספורט שעל שמו נקרא אימון HIIT ספציפי. אחרי שכל העולם אימץ את המלצותיו, הוא מבקר את השטחיות באופן בו הם אומצו. על הביקורת, איך כן עושים את זה נכון, ועוד דברים שמעניין לדעת על האימון הזה בכתבה הבאה: 

4 דקות ואתם בכושר!