הפעם על הרגל מככבת נעל עם שם ארוך ומעט משקל – Flow Velociti Wind. נעלי ריצה של Under Armour עם עיצוב וטכנולוגיה חדשה, אווריריות וקלילות המיועדות לריצות הכביש המהירות, אך מסתבר שלא רק… אחרי מעל 100 ק”מ איתה בפעילויות מגוונות, יש לי מסקנות לחלוק איתכם!

שינוי כיוון טוטאלי

ממבט ראשון הנעל הזאת יפה! אך אני מודה, נעלי ריצה של Under Armour עוד לא ניסיתי מכל מיני סיבות. יש לי ביגוד מעולה שלהם, תיק ושם זה בערך מסתכם. משמועות שהגיעו לאוזני וממה שאני בעיקר רואה בחוץ, הנעלים עד כה מככבות בעיקר בחדרי הכושר, הליכה והמותג נפוץ בביגוד מקצועי ושיקי. כשהציעו לי לבחון אותה, נכנסתי ורחרחתי קצת באתרים בחו”ל (היא עוד לא הגיעה לארץ בזמנו). הסתקרנתי מאוד משינוי הכיוון של החברה וההבטחות, ורציתי לבדוק בעצמי את נעלי הריצה של Under Armour.

ומה הנעל הזו מכוונת לעשות? בגדול ריצת כביש ניטרלית וקלת משקל, כאשר מההתרשמות שלי באינטרנט גיליתי שהחברה עד כה ייצרה נעלים דיי כבדות, כלומר יש פה מענה חדש לחבר’ה שהמשקל משחק אצלם.

ערוץ ראנפאנל בטלגרם!
https://t.me/RUNPANEL

Under Armour Flow Velociti Wind – כרטיס ביקור:

 • חברה: Under Armour 
 • ייעוד: ריצת כביש
 • דגם: Flow Velociti Wind
 • טכנולוגיה: One-piece Flow 
 • משקל: 241 גרם (מידה 42.5)
 • דרופ: 8 מ”מ 26mm/18mm
 • מחיר: 650 ש”ח

נעלי ריצה UA

הריצה הראשונה פחות זרמה

אני שחר ואני חובב ציוד! אני מתעמק בנתונים, רואה וקורא חומרים ואוהב להיות בקיא במגוון המוצרים של רוב החברות. אני לפעמים קונה מסקרנות ציוד שמראש ידוע לי שהסיכוי שיתאים לי נמוך מאוד, רק כדי להרגיש את מה ש”כולם מדברים עליו”. כך גם רצתי עם 2 שעונים במשך שנים וכו’ למי שמכיר אותי. 

כן, הנעל הזאת על פניו לא אמורה להתאים לי. היא מהירה ואני לא, היא מיועדת לריצות עדינות, ואני לא בהכרח. היא לבנה ונקיה, ואני נוטה להרוס את הנעלים דיי מהר. היא לא מיועדת לשטח כלל, ואני מגיע בעיקר מהשטח…אז מה חשבתי לעצמי?

לפני שהציעו לי לבחון אותה, שאלו אותי אם אני גם רץ על כביש בכלל? עניתי שדווקא רוב האימונים שלי הם על כביש, וזה דיי הפתיע את השואל. אבל זו האמת, אני רץ הרבה על כביש.

 

לפני שתמשיכו- תנו באימייל ונפנק אתכם!

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

 

נסעתי לתל אביב להביא את היפיפיה הזאת. מזל שהחלטתי לצלם אותה לפני שנעלתי אותה, כי הצבע הזה לבן, מאוד לבן. בערב כבר נעלתי אותה לריצה הראשונה ויצאתי לפארק. ההליכה בה הייתה קלילה ונוחה מאוד. לעומת זאת בריצה, כבר מכמה מאות המטרים הראשונים משהו לא הרגיש לי יציב במגע עם הקרקע. גלגול הרגל היה חמקמק ולא הרגשתי ביטחון. “אוי לא, עשיתי טעות” אמרתי לעצמי בלב, איך ארוץ איתה 100 ק”מ (זה מרחק המינימום לפרסום מבחני מוצר בראנפנל) כדי לבחון אותה? אבל לא ויתרתי והמשכתי את ריצת ה10 ק”מ עד סופה. אפרט על המסקנות בחלקים השונים בכתבה לפי נושא.

סקירת נעלי ריצה under armour

חלק עליון (גפה)

אני לא נוטה להתלהב במיוחד מגפה, מכיוון שאני דיי נוח בנעלים ומרגיש טוב עם רובן. אני לא מתלהב מגפה קשה במיוחד, אך היא גם לא חייבת להיות דקיקה וגמישה כדי להיות לטעמי. 

הגפה בUnder Armour Flow Velociti Wind – מרגישה כאילו עשויה מזכוכית גמישה כמו בטלפונים המתקפלים של השנים האחרונות. היא שקופה ומחוררת והחברה קוראת לזה Warp™. המערכת מאווררת במיוחד, ושוזרת בתוכה המון תפרים ורצועות דקיקות. ולמרות שהיא מרגישה גמישה כמו גרב על הרגל, היא לא גמישה כלל שזה מפתיע. ולכן עם קשירה טובה ניתן להגיע להדיקות רבה.

הלשונית – מרופדת ונעימה בחלקה העליון ומחוררת בחלקה התחתון לאוורור מקסימלי. לטעמי הלשונית טיפה חסרת מבנה, מה שגורם לה להתקפל בקלות בעת הנעילה אם לא שמים לב. הלשונים גם מחוברת מבפנים לצידי הנעל וגורמת לתחושה של עטיפה, אני מחבב את הפיצ’ר הזה. 

 

 

מערכת הקשירה – סטנדרטית ומספקת כאמור יכולת קשירה הדוקה. שימו לב, מקבלים עם הנעל 2 זוגות שרוכים בצבעים שונים! אני מאוד מעריך את הטאצ’ הקטן, ואני בחרתי מיד להחליף את השרוך הלבן שהיה על הנעל, לשרוך הורדרד כתמתם הזוהר החלופי שהיה בקרטון.

ריפוד העקב – למרות שהנעל ממש קלה, איכשהו לא התפשרו על ריפוד קופסת העקב, ועטפו בבד נעים למגע. לצערי אין לשונית או לולאה לתפיסת החלק האחורי כדי לנעול את הנעל בקלות.  

דבר נוסף זה הרוחב – אני מעדיף לקנות נעלים רחבות (2E), אך בנעל הזו לא היה בכך צורך. היא מרגישה רחבה מספיק בשביל כף הרגל שלי.

UA flow

עיצוב חדשני

הלוק! מושך עיניים בכל מקום! יצא לי לבחון לא מעט נעלים, ותמיד הפארק אחרי שאני אוסף את הילד מהגן היה המקום לתשאול לגבי המראה. מבין כל נעלי הריצה, הנעל הזאת של Under Armour קיבלה את מירב השבחים עד כה. היא פשוט יפה לטעמי. בחרתי בצבע הקלאסי שלה הלבן. עם שילוב של השרוכים הזוהרים, מצאתי שהיא מתאימה עם כל לבוש שאבחר. אני גם מורה לחינוך גופני בתיכון, ובקרב בני הנוער כולם שמו לב, איחלו לי “תתחדש” והחמיאו על המראה. אין ספק שUnder Armour קלעה כאן בול בעיצוב נעל ריצה.

נעליים לריצת כביש

סוליה מרכזית וחיצונית ביחד?

FLOW החברה קוראת לה, וזה מפני שאין סוליה אמצעית וחיצונית, זה הכל מקשה אחת. וכמו שכתבתי, בריצה הראשונה היא לא בדיוק הרגישה זורמת כמו שמה. היא הייתה נוחה ונעימה, אך חשתי נוקשות בנחיתה. לאחר הק”מ הראשון צפיפות הסוליה האמצעית הרגישה בדחיסות הנכונה לריצה מהירה יותר מהקצבים שאני רגיל לרוץ בהם, כך שהגברתי קצה וזה עבד! פתאום דווקא אהבתי את הרגשת ההתקדמות המהירה והמגיבה. אין פה איזו פלטת קרבון, והתחושה היא מינימליסטית. 

פענחתי את הנוקשות, אך עדיין לא הרגשתי יציב. לקחו לי עוד כמה ק”מ לעלות על הסיבה. השוליים של סוליית הנעל מעוגלים בקצוות, ולכן הנחיתה בהתחלה הרגישה לי מוזרה. הדינאמיקה של ההתקדמות שלי אימצה את הנעל ותוך פחות מ10ק”מ קיבלתי בה בטחון. 

אני חושב שניתן לרוץ כמעט כל קצב או מרחק בנעל, היא לא מיועדת לנישה ספציפית. הריצה הארוכה ביותר שלי הייתה חצי מרתון ונהנתי. 

זה מוזר שאין גומי בחלק התחתון, ויש תחושה שהנעל תשחק מהר. אך החברה טוענת שהסוליה עמידה ותחזיק מעמד לא פחות מכל נעל אחרת, הזמן יגיד. בינתיים אחרי 100ק”מ אין סימנים מיוחדים של שחיקה, ולקחתי אותה גם לשטח (למה?? ככה).

מדובר על תרכובת קצף יחודית שמבטלת את הצורך במשטח חיצוני מגומי. זהו גם הקצף הקל ביותר של החברה עד כה.

נעלי ריצה של under armour flow

דרופ 8 מ”מ

אין לי יותר מדי מה להרחיב, זה הדרופ הנפוץ ביותר. הרצים היחפים וחובבי הזירו יגידו שזה המון, וחובבי מיזונו יגידו שזה מעט. בסופו של דבר, דרופ זה נתון לטעם אישי. אישית, אני מגוון בין דרופים לעבודה על מגוון הפוזיציות של המגע עם הקרקע. 

איך היא בשטח?

אוי באמת, מה זה משנה? אין לה מקום בכלל בשטח. באמת? דווקא אני חושב שהיא עשתה עבודה לא רעה. לא תאמינו, אבל לקחתי אותה למירוץ הרי הגעש, שהוא מירוץ שטח לחלוטין. רציתי לראות אם ארגיש בה נוח במירוץ עם מגוון סוגי שטח, עליות וירידות. הופתעתי לטובה.  כן, היא לא מיועדת לזה ואין סיבה בעולם להשתמש בה לשטח. אבל אם במקרה נסעתם לטיול משפחתי בצפון בלי תכנון לרוץ, ופתאום צצה הזדמנות להצטרף לכמה חברים לריצת בוקר בשטח, היא לגמרי יכולה לשרוד את החוויה כדי לספר לשאר חברותיה בארון הנעלים. 

חסרונות עיקריים

עברו אצלי עשרות זוגות של נעלי ריצה ואני מודה שנעל מושלמת עוד לא נעלתי. היו קרובות, אבל לא 100%. במקרה הזה, נעליים לבנות קשה לנקות אבל את הנעל הזאת קשה במיוחד. כמובן שאפשר לבחור בצבע אחר, אבל היא כל כך יפה, איך אפשר לוותר על זה? מתחת לגפה יש שכבה דקה שסופגת את הלכלוך ולא מגיעים אליה בקלות.
דבר נוסף זאת העובדה שהסוליה מעוגלת בקצוות, דבר שיגרום לבאים מסוליה שטוחה לתקופת הסתגלות. הלשונית טיפה מוזרה ובקצוות שלה היא דקה כמו נייר ונוטה להתקפל. נדרשת תשומת לב בנעילה כדי להמנע מכפלים.
מחסור באוזן אחורית לנעילה מהירה – אישית איני פותח שרוכים כלל ומעדיף לנעול את נעלי הריצה שלי בהכנסה בכוח של הרגל. וכשאין את האוזן מאחורה, זה טיפה מקשה על הנעילה. לבסוף – היא טיפה על הצד היקר, אבל לא יקרה בצורה מוגזמת.

UA Flow Velociti Wind

לסיכום: נעל חתיכה וקלילה לרצים ניטרלים וזריזים

אם לא יצא לכם לנסות עד כה נעלי ריצה של Under Armour, אני חושב שה Flow Velociti Wind יכולה להיות התחלה מעולה שתפתיע אתכם. היא קלה, זריזה, וחשוב: נראית פשוט מעולה! שינוי הכיוון שהחברה בחרה לעשות נראה נכון, וזאת נעל מהפכנית מבחינתה. הנעל נוחה מהרגע הראשון, ואני חושב שמי שסובל משלפוחיות יחווה חוויה טובה ויזכה להימנע מהמטרד הזה בחלקו. הסוליה מגיבה טוב ויודעת להתמודד עם מגוון קצבים. 

אישית הייתי ממליץ למי שנראות הנעל חשובה לו, לא לקחת את הצבע הלבן, למרות שהוא מהמם אלא אם זה יותר להליכה בסביבת קז’ואל עירונית. תנו לכפות הרגלים שלכם זמן להתרגל לקצוות המעוגלים, מובטחת ריצה נוחה ומהירה לאחר ההתאקלמות לדינאמיקה התנועתית החדשה

יתרונות

 • נוחה מהרגע הראשון
 • קלילה
 • ניתן לשרוך אותה חזק
 • רחבה מספיק ללא מידת רוחב
 • יפיפיה ותגרוף מחמאות

חסרונות

 • סוליה קשה במקצת בהתרגלות הראשונית
 • חוסר בלשונית נעילה מהירה
 • נוטה להתלכלך בקלות

 

בחן וצילם: שחר אלוש