שחר שגיב, הטריאתלט האוליפי מטוקיו 2020 משיג הישג מרשים נוסף במשחקים האירופאיים בקרקוב 2023 וגורף את מדלית הכסף!

המשלחת הישראלית כללה את שחר שגיב, טופ 20 באולימפיאדת טוקיו 2020, איתמר אשד, שבימים האחרונים ועפ”י תוצאותיו בחצי העונה הראשונה, נכנס לרשימת הספורטאים לאלימפיאדת פריז 2024 ואיתמר לבנון שעובד קשה כדי לצבור ניסיון נקודות לקראת המשחקים האולימפים. מלווים במאמן המקצועי, ליאור כהן והפיזיותרפיסט דויד רזניק הגיעו לקרקוב, פולין לפני מספר ימים.

אל תפסידו את תוכן הריצה המקצועי בישראל:
הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

מהלך התחרות

התחרות החלה בשעה 11 בבוקר שעון ישראל. השחייה של 1500 מ’ החלה עם הופעה פחות טובה של שחר שגיב אשר יצא מהמים 1:10 דק׳ אחרי ראשון המתחרים. אחרי  T1 , החילוף לרכיבת האופניים, התברג שחר בפלטון השלישי בלבד. הרכיבה של כל הדבוקות הייתה אגרסיבית ושחר הוביל את הדבוקה השלישית עד צמצום הפער לדבוקה השנייה. כשהוא במרחק של 35 שניות בלבד הצליח לצמצם גם את הפער זה, ועבר להוביל את דבוקת המובילים של התחרות.

הישג מדהים (צילום: עודד קרני, באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

עוף החול

לאורך כל ההובלה, הוא נראה ממוקד, מפוקס וחדור מטרה. בסיום 40 ק”מ של רכיבה, הפלטון הגיע ל T2 והמתחרים יצאו לריצה של 10 ק”מ. שחר התברג במהירות בהובלת הריצה ושמר על מקומו. מרבית הריצה הוא הצליח לשמור על מיקום בין חמשת המתחרים הראשונים. בשתי דקות הריצה האחרונות, המתירה הנורווגי ושחר שגיב הגבירו ופתחו מבערים ושחר הגיע במקום השני, שניה אחת בלבד אחרי המנצח לקו הסיום.

איתמר אשד לא סיים את התחרות. בעמוד האינסטגרם שלו שיתף כי פחות מארבעה ימים חלפו מהתחרות האחרונה שלו במונטריאול, וכי הוא הרגיש שזה היה הימור לעמוד על קו הזינוק. אשד סיים את התחרות במונטריאול במקום 26.

איתמר לבנון בן 21 סיים את התחרות במקום ה- 49.

בראיון טלפוני שנערך עם המאמן ליאור כהן בערוץ הספורט טרם התחרות, ליאור הצהיר שמדליה היא המטרה ומאידך טופ 10 הוא כישלון. בראיון לאחר התחרות אמר “אמרנו מראש שאנחנו רוצים לעשות דבר גדול. זה היה חשוב לביטחון של שחר וגם לצוות. היינו מאוד קרובים לשמוע את שירת התקווה אבל אנחנו לא חזירים. מסתכלים קדימה”

בראיון המרגש עם שחר הוא סיפר “התחלתי את העונה פחות טוב על אף הכושר הטוב שאני נמצא בו. לא הפסקתי להאמין ובסוף הדברים התחברו. אני לא מתאמן כדי להשתתף, את זה עשיתי בטוקיו. אני מגיע לפריז עם ציפיות”. 

לשאלה איך יחגגו היום את ההישג המטורף ענה בצניעות ובקסם האישי האופיינים לו:  “זה לא קרה לי כל כך הרבה פעמים בקריירה אז אני עוד לא יודע, אבל אעדכן. אני סומך על הצוות המקצועי שיגעו לעשות לנו שמח” 

סיים את הראיון המרגש והודה לכולם בארץ, למשפחתו ולבת זוגו, מאיה ירון. למאמנים ולצוות, לאיגוד הטריאתלון ונותני החסות.

צפיתי בתחרות יחד עם בני הבכור שחי את עולם הטריאתלון לא מעט שנים. שחר היקר, דור צעיר של טריאתלטים וטריאתלטיות צפו בך היום. ישבו מרותקים למסך הטלוויזיה כשהם צופים בפלא הקורה להם ממש מול העיניים. הם למדו ממך היום שזה לא נגמר עד שזה נגמר. התחרות שלך היום לימדה אותם לחיות בנחישות, להפגין אומץ ולהיות בעלים של ביטחון עצמי לא מתנצל. בעיניי, זהו השיעור החשוב ביותר. ואני מודה לך כי גם אני למדתי.

ברכות חמות מכולנו ב RUNPANEL!!

מאת: ורדי בכור
צילום: ליאור כהן, עודד קרני/הוועד האולימפי בישראל